Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Wykupią działkę pod ulicą Cmentarną w Górce

Wykupią działkę pod ulicą Cmentarną w Górce

Opublikowano:

Gmina Trzebinia wykupi działkę, na której przed laty zbudowała drogę dojazdową do cmentarza komunalnego w Górce – Krystynowie. Uchwałę w tej sprawie na wniosek burmistrza Trzebini podjęła ostatnio Rada Miasta Trzebini.


– Przedmiotem wykupu jest działka o powierzchni 946 metrów kwadratowych, znajdująca się pod ulicą Cmentarną w Górce – Krystynowie i stanowiąca własność Zgromadzenia Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo z siedzibą w Krakowie – poinformował podczas sesji Paweł Korbiel, naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Trzebini.

– Z tematem ulicy Cmentarnej borykamy się już wiele lat i różne były sugestie rozwiązania tej kwestii. Nie mamy pozytywnego spojrzenia na ten problem, ale rozumiejąc potrzeby lokalnej społeczności, opowiadamy się za wykupieniem działki pod ulicą Cmentarną, by nie doszło do sytuacji, że siostry zablokują drogę i nie będzie można dojść z trumną na cmentarz – powiedział Stefan Adamczyk, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miasta Trzebini.

Za podjęciem uchwały opowiedzieli się niemal wszyscy radni. Tylko jeden rajca wstrzymał się od głosu.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij