Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Kolejne medale dla trzebińskiej Victorii

Kolejne medale dla trzebińskiej Victorii

Opublikowano:

Trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Victoria Trzebinia podczas Memoriału Otylii Kałużowej i Pawła Kozubka o Puchar Prezydenta Chorzowa i Puchar Haliny Richter-Góreckiej.

Zawody odbyły się 24 sierpnia 2019 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, a ich organizatorem było Towarzystwo Sportowe AKS Chorzów.

Młodzi sportowcy z trzebińskiego klubu zdobyli sześć medali w kategorii U14. Złote wywalczyli: Małgorzata Jaśkaczek (skok wzwyż), Martyna Śledzińska (pchnięcie kulą) i Kamil Petka (skok wzwyż). Medale srebrene zdobyli: Zuzanna Sraga (bieg na 300 metrów) oraz Karol Pieniążek (skok wzwyż). Natomiast medal brązowy wywalczył Oliwer Sierka (skok wzwyż).

Warto podkreślić, że zdobywców miejsc na podium dekorowała dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich w sztafecie 4 x 100 metrów – Halina Richter-Górecka.

Godnym podkreślenia jest również to, że dwoje zawodników KS Victoria Trzebinia podczas chorzowskich zawodów odnotowało rekordy życiowe i jednocześnie jedne z lepszych wyników w skali ogólnopolskiej: Kamil Petka w rzucie dyskiem 1 kg (29.28 metra – 5 wynik w Polsce w kategorii U14 ) oraz Martyna Śledzińska w pchnięciu kulą (10 metrów – 12 wynik w Polsce w kategorii U14).

– Osiągane przez naszych zawodników wyniki w sportowej rywalizacji są dla nas ogromną dumą. Samych pierwszych miejsc w bieżącym sezonie uzyskaliśmy już około 50 zarówno w zawodach rangi wojewódzkiej, jak i ogólnopolskich oraz międzynarodowych. To efekt zaanagażowania i systematycznej pracy na treningach jak i wsparcia dla naszego klubu ze strony loklanych firm oraz chrzanowskiego starostwa – podkreśla Ewa Sierka, prezes Klubu Sportowego Victoria Trzebinia i zarazem trenerka lekkiej atletyki we wspomnianym klubie.

– Nasz klub szkoli dzieci i młodzież, które jak się okazuje mają wielki talent. Dzięki temu w młodszych kategoriach wiekowych rodzi się nam tutaj na trzebińskiej ziemi potęga lekkoatletyczna, a jestem przekonana, że niedługo ci młodzi lekkoatleci osiągną jeszcze większe sukcesy – dodaje Ewa Sierka.

(RS)

Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Jaśkaczek, Kamil Petka, Oliwer Sierka i Karol Pieniążek (zdobywcy medali w skoku wzwyż) z trenerką Ewą Sierką. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij