Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Mati skacze coraz wyżej

Mati skacze coraz wyżej

Opublikowano:

Mateusz Juszczak należy do grona najbardziej utalentowanych młodych lekkoatletów Klubu Sportowego Victoria Trzebinia i może się poszczycić systematycznymi sukcesami sportowymi.

Podczas czerwcowych III Otwartych Mistrzostw Krakowa Dzieci Młodszych i Starszych w Lekkiej Atletyce 2017 oraz XII Otwartych Mistrzostw Krakowa Młodzików w Lekkiej Atletyce 2017 ten dwunastoletni zawodnik trzebińskiej „Victorii” zdobył tytuł wicemistrza Krakowa w skoku wzwyż w kategorii dzieci starszych z wynikiem 135 cm.

Także w czerwcu, ale tym razem podczas Mistrzostw Śląska Dzieci w Lekkiej Atletyce w Rybniku Mati wywalczył w skoku wzwyż tytuł wicemistrza Śląska w kategorii dzieci starszych z takim samym wynikiem jak w Krakowie.

– Aktualnie Mateusz Juszczak w skoku wzwyż w kategorii dzieci starszych zajmuje  pierwsze miejsce w Małopolsce oraz osiemnaste miejsce w Polsce – informuje Ewa Sierka, trenerka młodego trzebińskiego lekkoatlety.

– Nasz klub i sekcja lekkiej nie istnieje jeszcze nawet roku, a już  możemy się chwalić tak znaczącymi osiągnięciami sportowymi – dodaje trenerka Ewa Sierka.

(RS)

Na zdjęciu Mateusz Juszczak z Anitą Włodarczyck – lekkoatletką i mistrzynią świata w rzucie młotem podczas kwietniowego Orlen Warsaw Games. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij