Wtorek, 28 listopadaa 2023 | Zdzisława, Lesława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Młodzi lekkoatleci na podium w Toruniu

Młodzi lekkoatleci na podium w Toruniu

Opublikowano:

Zuzanna Sraga i Jakub Sraga – młodzi lekkoatleci Klubu Sportowego Victoria Trzebinia stanęli na podium w ramach ogólnopolskich zawodów sportowych programu „Lekkoatletyka dla Każdego”.


Zawody zostały przeprowadzone 18 i 19 listopada 2017 roku w Arenie Toruń – nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej, a wzięło w nich udział ponad siedmiuset młodych sportowców z całej Polski, którzy zostali podzieleni na reprezentacje wojewódzkie.

Sportowcy rywalizowali ze sobą w konkurencjach obejmujących między innymi: bieg na 60 metrów, bieg na 60 metrów przez płotki, bieg na 300 metrów, bieg na 1000 metrów, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą i rzut piłką lekarską.

W skład reprezentacji Małopolski weszło trzech młodych zawodników z Klubu Sportowego Victoria Trzebinia: Zuzanna Sraga, Jakub Sraga i Kamil Petka.

Województwo Małopolskie zostało sklasyfikowane na trzecim miejscu (szkoły podstawowe). Zawodnicy Klubu Sportowego Victoria Trzebinia, na co dzień uczestniczący w programie „Lekkoatletyka dla każdego”, sięgnęli po dwa medale w konkurencjach indywidualnych. Jakub Sraga zdobył srebro w biegu na 1000 metrów, a Zuzanna Sraga także srebrny medal w biegu na 60 metrów. Ponadto Zuzanna Sraga zdobyła brązowy medal w biegu sztafetowym w reprezentacji Województwa Małopolskiego. Z kolei Kamil Petka zajął wysokie piąte miejsce w rzucie piłką lekarską.

Całej rywalizacji bacznie przyglądali się znakomici polscy sportowcy, a zarazem gwiazdy światowej lekkoatletyki: Szymon Ziółkowski – mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem, Paweł Czapiewski – halowy mistrz Europy w biegu na 800 metrów, Anna Jagaciak-Michalska – szósta zawodniczka mistrzostw świata w Londynie w trójskoku (2017) i ambasadorka programu „Lekkoatletyka dla Każdego” oraz Maria Andrejczyk – czwarta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w rzucie oszczepem (2016) i ambasadorka programu „Lekkoatletyka dla Każdego”.

– Był to wspaniały sportowy występ naszych młodych zawodników, którzy tym razem mieli okazję wystartować w wielkiej imprezie o zasięgu ogólnopolskim. Wspaniała atmosfera towarzysząca temu niecodziennemu wydarzeniu i spotkania z gwiazdami polskiej Królowej Sportu zapewne na długo pozostaną w pamięci młodych lekkoatletów – podsumowuje Ewa Sierka, trenerka trzebińskich sportowców i zarazem prezes Klubu Sportowego Victoria Trzebinia.

Robert Siwek

Na zdjęciu od lewej: Zuzanna Sraga, Ewa Sierka, Kamil Petka i Jakub Sraga. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij