Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Młodzi trzebinianie zwyciężyli w imponującym stylu

Młodzi trzebinianie zwyciężyli w imponującym stylu

Opublikowano:

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia zostali zwycięzcami turnieju „Wakacje z piłką nożną 2017” na szczeblu Małopolski Zachodniej i awansowali do finału wojewódzkiego wspomnianych rozgrywek.


Finały turnieju dla Małopolski Zachodniej zostały rozegrane w Osieku koło Oświęcimia w dniu 5 sierpnia 2017 roku. Uczestniczyły w nich po dwie najlepsze drużyny z powiatów: olkuskiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego i wadowickiego.

Nasz powiat reprezentowały ekipy AP MKS Trzebinia oraz Triumf Alwernia, który zastąpił przebywający na obozie zespół Fabloku Chrzanów (wicelidera eliminacji w powiecie chrzanowskim).

Rywalizacja o tytuł mistrza Małopolski Zachodniej rozpoczęła się od zmagań piłkarskich w dwóch grupach. Podopieczni trenera trzebinian – Kacpra Ślusarka trafili do grupy B.

W pierwszym meczu grupowym AP MKS Trzebinia pokonała Zatorzankę Zator aż 8:2 po golach zdobytych przez Jana Garlacza (3x), Konrada Kalinowskiego (2x), Kamila Wójcika (2x) oraz Igora Krzywdę. Z kolei w drugim meczu grupowym młodzi trzebinianie rozgromili Żarek Stronie 8:0, a na listę strzelców w tym meczu wpisali się: Jan Garlacz (3x), Konrad Kalinowski (2x), Hubert Duleba (2x) i Igor Krzywda.

W meczu półfinałowym AP MKS Trzebinia pokonała Brzezinę Osiek 3:1 po dwóch golach Kamila Wójcika i jednym celnym trafieniu Jana Garlacza. Z kolei w finale rozgrywek zespół z Trzebini ponownie zmierzył się z Zatorzanką Zator i zwyciężył 4:1. Dwa gole dla naszej ekipy w tym meczu zdobył Jan Garlacz, a po jednym trafieniu dołożyli Konrad Kalinowski i Mikołaj Nietrzebka.

W efekcie bezapelacyjnym zwycięzcą turnieju na szczeblu Małopolski Zachodniej została AP MKS Trzebinia. Natomiast miejsce drugie zajęła Zatorzanka Zator. Oba te zespoły wystąpią w finale wojewódzkim turnieju, który zostanie rozegrany na obiektach Krakusa Swoszowice.

Warto podkreślić, że królem strzelców rozegranego w Osieku turnieju został reprezentujący AP MKS Trzebinia – Jan Garlacz, który zdobył w czterech meczach aż 9 goli.

AP MKS TRZEBINIA: Oskar NoworytaMaciej Pucia, Jakub Bieniek, Igor Krzywda, Konrad Kalinowski, Kamil Wójcik, Michał Hano, Oskar Cząstka, Hubert Duleba, Jan Garlacz, Mikołaj Nietrzebka. Trener: Kacper Ślusarek.

(RS)

Na zdjęciu zwycięska ekipa Akademii Piłkarskiej Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia. Fot.: Archiwum AP MKS Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij