Piątek, 26 kwietnia 2024 | Marzeny, Klaudiusza
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Siersza zdecydowanie pokonała Victorię Jaworzno

Siersza zdecydowanie pokonała Victorię Jaworzno

Opublikowano:

Wyjątkowo udany był miniony weekend dla piłkarskich zespołów z naszej gminy. Zwycięstwa odnotowały MKS Trzebinia Siersza, Błyskawica Myślachowice, Promyk Bolęcin, UKS SP Dulowa i Górnik Siersza. Tylko Korona Lgota przegrała derbowy mecz, a Ruch Młoszowa pauzował.

W niedzielne popołudnie w ramach ósmej kolejki meczów w III lidze (grupa IV) piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia Siersza rozegrali wyjazdowe spotkanie z Cosmosem Nowotaniec. Mecz ułożył się szczęśliwie dla trzebinian, którzy pokonali beniaminka z Podkarpacia 2:0 po golu zdobytym w 36 minucie przez Damiana Gawęckiego oraz bramce uzyskanej 67 minucie z rzutu karnego przez Marcina Kalinowskiego. To pozwoliło podopiecznym trenera Roberta Moskala awansować w trzecioligowej tabeli na pozycję dziewiątą z dwunastej. Trzebinianie maja na koncie 10 punktów, a ich aktualny stosunek bramkowy wynosi 16:11.

Pozostałe wyniki w III lidze: Motor Lublin – Stal Rzeszów 0:1, Unia Tarnów – Karpaty Krosno 1:1, Soła Oświęcim – Podhale Nowy Targ 2:2, Resovia Rzeszów – Avia Świdnik 3:0, Garbarnia Kraków – Wierna Małogoszcz 2:1, Orlęta Radzyń Podlaski – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:2, Spartakus Aureus Daleszyce – Podlasie Biała Podlaska 1:4. JKS 1909 Jarosław pauzował.

***

Piłkarze chrzanowskiej Klasy A rozegrali w miniony weekend czwartą kolejkę meczów. W sobotnich derbach naszej gminy Korona Lgota przegrała u siebie z Promykiem Bolęcin 1:3. Gole dla zespołu z Bolęcina zdobyli: Szymon Wojtoń (50 i 57 minuta) i Adrian Głuszko (90), a honorowe trafienie dla gospodarzy z Lgoty uzyskał w 70 minucie Łukasz Pałka. Z kolei piłkarze Błyskawicy Myślachowice wygrali 4:1 wyjazdowe spotkanie z Fablokiem Chrzanów. Bramki dla zespołu z Myślachowic zdobyli: Mateusz Wilk (33 minuta), Marcin Bała (45), Tomasz Łukasik (87) i Łukasz Witek (92).

Po zakończonej kolejce Błyskawica Myślachowice zajmuje piąte miejsce w tabeli (awans z szóstego) z dorobkiem wynoszącym siedem punktów i bilansem bramkowym 9:5. Na miejscu dziesiątym plasuje się Promyk Bolęcin (awans z czternastego, 3 punkty, bramki 4:12). Natomiast Korona Lgota pozostaje na miejscu jedenastym (1 punkt, bramki 6:18).

Pozostałe wyniki w Klasie A: Ciężkowianka Jaworzno – Start Kamień 2:1, Wisła Jankowice – Tęcza Tenczynek 4:3, Victoria 1918 Jaworzno – Orzeł Balin 5:1, Alwernia – Wolanka Wola Filipowska 2:2, Arka Babice – Unia Kwaczała 8:3.

***

W ramach piątej kolejki meczów w chrzanowskiej klasie B w sobotę Górnik Siersza pokonał wysoko bo aż 4:1 na własnym boisku Victorię II 1918 Jaworzno. Pierwszego gola dla zespołu z Sierszy w 20 minucie spotkania zdobył Daniel Mucha, po czym aż trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Kaczmarczyk, zdobywając kolejne bramki w 32, 81 i 83 minucie meczu.

Górnik Siersza: Michał Buziewicz – Tomasz Jachym, Sebastian Gleń (83 – Dariusz Kryszczak), Kamil Kaczmarczyk, Mariusz Krakowiak, Marcin Kurek (57 – Mieczysław Starniowski), Mateusz Lizończyk, Bartosz Motyka, Daniel Mucha (46 – Tomasz Żądło), Dariusz Oczkowski, Dominik Pawletta i Tomasz Żądło. Trener: Mieczysław Starniowski.

Natomiast zespół UKS SP Dulowa odniósł wysokie zwycięstwo 7:2 w wyjazdowym spotkaniu z Lwem Olszyny. Na listę strzelców klubu z Dulowej wpisali się: Michał Cząstka (20 minuta), Szymon Nowak (22 i 68), Mateusz Niewczas (25), Paweł Głuch (52 i 78) oraz Mateusz Malczyk (75). Z kolei Ruch Młoszowa w bieżącej kolejce pauzował.

Po zakończonej kolejce na pierwsze miejsce w tabeli z pozycji drugiej awansował UKS SP Dulowa (12 punktów, bramki 25:7). Na miejsce ósme z szóstego spadł Ruch Młoszowa (5 punktów, bramki 9:4). Natomiast na miejsce dwunaste z czternastego awansował Górnik Siersza (4 punkty, bramki 9:18).

Pozostałe wyniki w Klasie B: SPRiN Regulice – Jutrzenka Ostrężnica 1:3, Polonia Luszowice – Nadwiślanka 1956 Okleśna 3:2, Wisełka Rozkochów – Victoria II Zalas 8:0, Korona Mętków – Tempo Płaza 1:4, LKS II Żarki – Zryw Brodła 5:2.