Niedziela, 02 kwietnia 2023 | Franciszka, Władysława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Trzebinianki wystąpiły na mistrzostwach świata!

Trzebinianki wystąpiły na mistrzostwach świata!

Opublikowano:

Cztery zawodniczki Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzebinia wystąpiły w reprezentacji naszego kraju na rozegranych w Kanadzie Mistrzostwach Świata Juniorek w Unihokeju.


Z Trzebini do dalekiej Kanady poleciały: Dominika Kołodziej, Katarzyna Pabis, Maja Masztaler i Ewelina Turek. Wspólnie z reprezentacją Polski zajęły szóste miejsce w Dywizji A, w której wystąpiły najsilniejsze zespoły.

W pierwszym meczu grupowym Polki zmierzyły się z jednym z faworytów turnieju, czyli reprezentacją Czech i osiągnęły znakomity wynik, remisując 7:7. Bramkę wyrównującą na dziewięć sekund przed końcem meczu strzeliła Ewelina Turek. Warto dodać, że trzebinianki pokazały się w tym pojedynku z dobrej strony: Maja Masztaler strzeliła jedną bramkę i miała asystę, a wspomniana wcześniej Ewelina Turek zdobyła dwa gole.

Drugi mecz grupowy przeciwko Finlandii był jednostronnym widowiskiem i zakończył się wysoką wygraną naszych przeciwniczek i zarazem późniejszych srebrnych medalistek. Najlepszą zawodniczką tego meczu w reprezentacji Polski wybrana została trzebinianka – Dominika Kołodziej.

Ostatni mecz grupowy z Łotwą miał ogromne znaczenie, gdyż zwycięska drużyna miała już zapewnione utrzymanie w Dywizji A i udział w kolejnych Mistrzostwach Świata w Unihokeju, które za 2 lata odbędą się w Szwajcarii. Polki zasłużenie wygrały to spotkanie, a w dużej mierze przyczyniła się do tego między innymi Maja Masztaler, która zdobyła bramkę i zanotowała asystę.

Na zakończenie turnieju Polska zmierzyła się z reprezentacją Norwegii w meczu o 5 miejsce. Słaba pierwsza tercja w wykonaniu naszej reprezentacji zdecydowała o ostatecznym wyniku tego pojedynku. Polki ambitnie odrabiały straty, jednak zabrakło czasu i mecz zakończył się zwycięstwem Norwegii 5:4. W tym spotkaniu bramkę dla Polski zdobyła Maja Masztaler, a asystowała Dominika Kołodziej.

– Z występu naszych zawodniczek możemy być zadowoleni. Zaprezentowały wysokie umiejętności i naprawdę godnie reprezentowały nasz kraj na arenie międzynarodowej – podkreśla Paweł Raj, prezes Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzebinia i zarazem wieloletni trener trzebińskich unihokeistek.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij