Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Uczennice z Trzebionki drugie w Małopolsce

Uczennice z Trzebionki drugie w Małopolsce

Opublikowano:

Dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową nr 3 w Trzebini zdobyły drugie miejsce w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Unihokeju 2018.

Zawody, które odbyły się w dniach 12 i 13 grudnia 2018 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini, zostały zorganizowane przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy, Miejsko-Gminny Szkolny Związek Sportowy w Trzebini oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Trzebini.

– Do Trzebini przyjechały najlepsze szkoły z terenu całego województwa, w tym między innymi z Krynicy-Zdroju, Nowego Targu, Oświęcimia, Nowego Sącza i Kasiny Wielkiej – relacjonuje Paweł Raj, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebini oraz trener unihokejowej ekipy dziewcząt i chłopców ze wspomnianej placówki oświatowej.

W wojewódzkich zmaganiach Gminę Trzebinia i Powiat Chrzanowski reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini, która zwycięsko przeszła przez eliminacje gminne i półfinały wojewódzkie.

W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji stanęły drużyny dziewcząt. Sześć najlepszych zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini zremisowała ze Szkołą Podstawową nr 1 w Krynicy Zdroju i ze Szkołą Podstawową w Kasince Wielkiej. W serii rzutów karnych trzebinianki zdecydowanie wygrały i awansowały do kolejnej fazy rozgrywek. W meczu półfinałowym trzebinianki zagrały ze Szkołą Podstawową nr 2 w Nowym Sączu i wygrywając awansowały do finału. W meczu finałowym z przedstawicielem powiatu nowotarskiego – Szkołą Podstawową w Nowej Białej padł wynik bezbramkowy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były znowu rzuty karne. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Nowej Białej.

Ostatecznie uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini zostały wicemistrzyniami Województwa Małopolskiego, a trzecie miejsce zajęła szkoła w Kasinie Wielkiej.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini wystąpiła w składzie: Natalia Knapik, Maja Żak, Klaudia Pastusińska, Anna Katarzyńska, Justyna Kawala, Natasza Kozioł, Gabriela Żak, Olga Winiarska, Julia Pałka, Julita Grochal i Kinga Mirek. Opiekun zespołu: Paweł Raj.

***

W drugim dniu odbyły się zawody dla chłopców. I w tym przypadku Gminę Trzebinia i Powiat Chrzanowski reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini, która wygrała wcześniejsze etapy eliminacyjne.

Zawody zdominowały szkoły sportowe z Oświęcimia, Krynicy i Nowego Targu, które ostatecznie zajęły miejsca na podium. Klasą samą dla siebie byli uczniowie z Krynicy Zdroju, którzy zdobyli mistrzostwo województwa w pięknym stylu.

Natomiast chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini zajęli wysokie czwarte miejsce w województwie małopolskim.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Dawid Worobiec, Mateusz Kot, Dorian Przewłocki, Konrad Borowicz, Patryk Zając, Szymon Woźniczko, Igor Łysiak, Bartosz Wroński i Jakub Gromadzik. Opiekun zespołu: Paweł Raj.

Na zdjęciu dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową nr 3 w Trzebini – zdobywczynie drugiego miejsca w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Unihokeju 2018 z trenerem Pawłem Rajem oraz sekretarzem Gminy Trzebinia – Anną Kawalą, która w imieniu władz samorządowych wręczyła nagrody laureatom zawodów. Fot.: Paweł Sitko.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij