Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dalszy ciąg dekomunizacji w Myślachowicach

Dalszy ciąg dekomunizacji w Myślachowicach

Opublikowano:

Na wtorek 27 czerwca 2017 roku zaplanowano kolejne w tym roku zebranie mieszkańców Myślachowic w sprawie zmiany nazw ulic: 22 Lipca i 15 Lecia.

Zebranie odbędzie się o godzinie 18.00 w Domu Kultury w Myślachowicach.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Myślachowic już raz spotkali się w tym roku na zebraniu wiejskim (3.04.2017) w sprawie zmiany nazw trzech ulic w tym sołectwie. Chodziło o ulice: Partyzantów, 22 Lipca i 15 Lecia.

By nie zmieniać wspomnianych nazw ulic na zebraniu przyjęto uchwałę, w których dotychczasowym ulicom nadano nowe uzasadnienia nazw. O ile Instytut Pamięci Narodowej zaakceptował nowe uzasadnienie dla ulicy Partyzantów (upamiętnienie bohaterów walczących o wolność Polski w czasie II wojny światowej), to jednak nie zaakceptował nowych uzasadnień dla ulicy 22 Lipca (upamiętnienie nadania liturgicznemu wspomnieniu Marii Magdaleny rangi święta) oraz ulicy 15 Lecia (upamiętnienie 15 lecia wejścia Polski do NATO).

W związku z zaistniałą sytuacją zaszła konieczność nadania nowych nazw dla myślachowickich ulic: 22 Lipca i 15 Lecia.

Propozycje nowych nazw dla wspomnianych ulic mieszkańcy sołectwa mogą zgłaszać do poniedziałku 26 czerwca 2017 roku u kierownika Domu Kultury w Myślachowicach.

Konieczność przyjęcia nowych nazw dla ulic wyniknęła z wejścia w życie w ubiegłym roku Ustawy o zakazie o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

(RS)

Na zdjęciu Dom Kultury w Myślachowicach.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij