Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Dobry czas dla Osiedla Gaj

Dobry czas dla Osiedla Gaj

Opublikowano:

Dobiegła końca czteroletnia kadencja przewodniczącego oraz członków Rady Osiedla Gaj. W tym czasie, czyli w latach 2012-2015 w Gaju zrealizowano inwestycje, remonty oraz mniejsze zadania i przedsięwzięcia za ponad 2,4 mln złotych.


– Dzięki dobrej współpracy z władzami miasta na przestrzeni ostatnich czterech udało się wykonać większość naszych osiedlowych planów. Realizowane były u nas zarówno duże inwestycje i remonty, których wykonanie będzie procentować przez kolejne lata, jak i mniejsze zadania, ale również bardzo istotne dla osób mieszkających na naszym osiedlu. W sumie latach 2012-2015 Gmina Trzebinia zainwestowała w Osiedle Gaj ponad 2,4 mln złotych – mówi Józef Dziedzic, dotychczasowy przewodniczący Rady Osiedla Gaj.

Wśród najważniejszych zadań realizowanych w roku 2012 warto wymienić między innymi: kompleksową termomodernizację budynków Przedszkola Samorządowego nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 6, przebudowę nawierzchni chodników przy blokach nr 3, 19 i 26; przebudowę nawierzchni chodników stanowiących dojście do placu targowego; malowanie sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 6 oraz montaż sześciu dodatkowych opraw oświetleniowych.

Ważniejsze przedsięwzięcia wykonane w roku 2013 to między innymi: przebudowa drogi osiedlowej na odcinku od dawnej fontanny do ulicy Matejki wraz z budową chodników i zatok postojowych; wykonanie pokrycia dachowego na budynku Dziennego Ośrodka Młodzieżowego „W Gaju”; wpięcie do kanalizacji burzowej bloków nr 3, 8, 9, 17, 18 i 19 oraz dosadzenie krzewów i drzew na placu zabaw.

Z kolei w roku 2014 zrealizowano zadania obejmujące między innymi: opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi osiedlowej od ulicy Matejki do bloku nr 38 oraz remont chodników przy blokach nr 3, 21, 27, 29 i 31.

Natomiast najważniejsze przedsięwzięcia zrealizowane w 2015 roku to między innymi: budowa miasteczka ruchu drogowego na nieużytkowanym asfaltowym boisku przy Szkole Podstawowej nr 6; przebudowa drogi osiedlowej od ulicy Matejki do bloku nr 38 wraz wykonaniem chodników i sześciu zatok postojowych na 46 samochodów osobowych; przebudowa i częściowa wymiana pionów kanalizacyjnych w Przedszkolu Samorządowym nr 6; naprawa elementów odwodnienia w ulicy Matejki bocznej, naprawa schodów wejściowych wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych do Szkoły Podstawowej nr 6 oraz montaż dwóch punków świetlnych w rejonie parkingu przy Ośrodku Zdrowia.

Kadencja przewodniczącego oraz członków Rady Osiedla Gaj upłynęła 11 stycznia 2016 roku. Wybory nowych władz osiedla odbędą się w poniedziałek 25 stycznia 2016 roku o godz. 17.00 w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 6. Dotychczasowy szef rady – Józef Dziedzic zamierza ponownie ubiegać o funkcję przewodniczącego.

– Znam dobrze potrzeby mieszkańców naszego osiedla i potrafię skutecznie zbiegać o ich realizację, a ponieważ wciąż nie brakuje mi chęci do pracy, to też zamierzam ponownie ubiegać się o wybór na przewodniczącego rady osiedlowej – zdradza nam Józef Dziedzic.

Co chciałby zrobić Józef Dziedzic w kolejnej czteroletniej kadencji?

– Chciałbym doprowadzić do przebudowy chodników przy blokach nr 4 i 14 oraz od pawilonu handlowego do bloku nr 7. Istnieje również potrzeba przebudowy centrum osiedla na odcinku od pawilonu handlowego do bloku nr 5 wraz z utworzeniem estetycznych miejsc pod kontener na śmieci i pojemniki do selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Potrzebna jest także modernizacja miejsc postojowych w rejonie bloków nr 23, 24, 25 i 17. Koniecznym jest wykonanie porządnej drogi do garaży przy kompleksie sportowym „Orlik”. Ponadto chciałbym wyposażyć plac zabaw w dodatkowe urządzenia dla dzieci oraz pozyskać dodatkowe kosze na śmieci dla starej części naszego osiedla – wylicza Józef Dziedzic.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij