Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Doświetlą niebezpieczne przejście w Młoszowej

Doświetlą niebezpieczne przejście w Młoszowej

Opublikowano:

Do końca grudnia 2017 roku ma zostać wykonane oświetlenie niebezpiecznego przejścia dla pieszych przy drodze krajowej nr 79 – ulicy Krakowskiej w centrum Młoszowej.


W tegorocznym funduszu sołeckim Młoszowej na ten cel przeznaczono 13 tysięcy złotych. Dotychczas zadania jeszcze nie zrealizowano ze względu długotrwałe procedury związane z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i pozwoleń.

– Zakończyliśmy już wymagający wielu uzgodnień z administratorem drogi proces projektowania oświetlenia. Uzyskaliśmy  od wojewody małopolskiego jedno z niezbędnych pozwoleń potrzebnych do rozpoczęcia inwestycji. Kolejne od starosty chrzanowskiego powinniśmy otrzymać w listopadzie, dlatego liczymy, że do końca grudnia oświetlenie zostanie wykonane – poinformowała podczas październikowego posiedzenia Komisji Prawa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Trzebini Renata Wielonek, naczelnik Wydziału Rozwoju Gminy w Urzędzie Miasta w Trzebini.

– Bardzo się cieszę, że ta inwestycja będzie wreszcie zrealizowana, bo o poprawę bezpieczeństwa na tym przejściu walczę już od 2012 roku, gdy doszło na nim do pierwszego śmiertelnego wypadku. Dziękuję burmistrzowi i pracownikom Wydziału Rozwoju Gminy Urzędu Miasta w Trzebini za zaangażowanie w realizację tego zadania – powiedziała Bożena Adamczyk, sołtys Młoszowej i zarazem gminna radna.

Bożena Adamczyk nie zamierza jednak poprzestać na samym tylko doświetleniu niebezpiecznego przejścia w Młoszowej. Wciąż zabiega o poprawę jego oznaczenia przez administratora drogi – krakowski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by było ono lepiej widoczne dla tysięcy kierowców przejeżdżających każdego dnia przez centrum Młoszowej. Jej zdaniem dobrym rozwiązaniem byłby montaż na przejściu oznaczeń kasetonowych.

Robert Siwek

Na zdjęciu niebezpieczne przejście dla pieszych przez drogę krajową nr 79 przy skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej, Florkiewicza i Szembeka w Młoszowej.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij