Sobota, 09 grudnia 2023 | Leokadii, Wiesławy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Harwes prosi o dalszą przebudowę muru w Krzu

Harwes prosi o dalszą przebudowę muru w Krzu

Opublikowano:

Radny Marek Harwes zwrócił się z prośbą do władz miasta o kontynuację przebudowy betonowego ogrodzenia usytuowanego u zbiegu ulicy Grunwaldzkiej i Kopalnianej w Krzu.


Temat został poruszony na czerwcowej sesji Rady Miasta Trzebini.

– W ubiegłym roku udało się zburzyć część starego muru przy ulicy Grunwaldzkiej w Krzu i w jego miejsce wykonać nowe ogrodzenie, z czego okoliczni mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Dlatego prosiłbym w imieniu mieszkańców, by w miarę możliwości finansowych gminy kontynuować realizację tego zadania – zaapelował Marek Harwes.

Burmistrz Trzebini – Adam Adamczyk wyjaśnił, że również myśli o kontynuacji tego zadania, ale aktualnie nie ma na ten cel pieniędzy i na razie nie ma pomysłu skąd je „wykombinować”.

Według burmistrza koszt wykonania nowego ogrodzenia u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Kopalnianej w Krzu to około 150-160 tysięcy złotych.

Przy czym według włodarza gminy przed przystąpieniem do dalszej przebudowy ogrodzenia przy ulicy Grunwaldzkiej dobrze by się stało, gdyby właściciele usytuowanych tam i nieczynnych od dawna punktów handlowych zechcieli je rozebrać.

– Jak właściciele kiosków je zlikwidują, to wtedy można by zrobić płot w całości, a nie pomiędzy zardzewiałymi kioskami – podsumował Adam Adamczyk.

(RS)

Na zdjęciu fragment nowego ogrodzenia wykonanego w ubiegłym roku w miejsce starego muru przy ulicy Grunwaldzkiej w Krzu.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij