Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Każdy z Was może pomóc zmienić Sierszę

Każdy z Was może pomóc zmienić Sierszę

Opublikowano:

Stowarzyszenie Razem w Przyszłość oraz kilku członków Rady Osiedla Siersza przygotowało ankietę dla mieszkańców Sierszy, w której mogą oni przedstawić swoje sugestie i propozycje służące poprawie życia na terenie osiedla oraz jego rozwojowi.

Ankieta składa się z siedemnastu pytań i jest dostępna dla mieszkańców Sierszy zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Na papierze jest ona wydrukowana i udostępniona dla wszystkich zainteresowanych w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Sierszy, w Przedszkolu „Błękitna Laguna” w Sierszy oraz w Gimnazjum nr 2 w Sierszy. Wypełnione papierowe ankiety mieszkańcy mogą oddawać w czterech miejscach w specjalnie do tego przygotowanych kartowych skrzynkach. Są one ulokowane w sklepie Euro w Sierszy (u Kurka), sklepie ogólnospożywczym za restauracją Parkowa, sklepie na Górach Luszowskich oraz w Gimnazjum nr 2 w Sierszy.

Ankieta w wersji elektronicznej dostępna jest pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfmgUyZV7jKc5Gxy0p8o6wD1GGAp0QEqCjdQ-goYwI9f5BwEQ/viewform

– Celem naszego działania jest zwiększenie aktywności obywatelskiej mieszkańców Sierszy, zainteresowanie ich sprawami lokalnymi, swoim otoczeniem, a dzięki temu wypracowanie partycypacyjnego modelu współpracy mieszkańców naszego osiedla z władzami samorządowymi Gminy Trzebinia w ważnych dla lokalnej społeczności kwestiach – mówi Beata Odrzywolska-Kokoszka, prezes Stowarzyszenia Razem w Przyszłość.

Ankieta skierowana do mieszkańców Osiedla Siersza jest także efektem współpracy Stowarzyszenia Razem w Przyszłość z Fundacją Batorego, znaną w Polsce z podejmowania różnych inicjatyw na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

– Nasze stowarzyszenie na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku przystąpiło do organizowanej przez Fundację Batorego akcji MASZ GŁOS, w ramach której postanowiliśmy poznać potrzeby mieszkańców Osiedla Siersza, by wspólnie zacząć je zmieniać. Zdecydowaliśmy się na opracowanie diagnozy społecznej, do czego postanowiliśmy wykorzystać narzędzie, jakim jest ankieta potrzeb i problemów mieszkańców – wyjaśnia Beata Odrzywolska-Kokoszka.

Warto podkreślić, że jest to już druga ankieta opracowana przez członków Stowarzyszenia Razem w Przyszłość oraz członków Rady Osiedla Siersza. Poprzednia została skierowana do mieszkańców Sierszy latem ubiegłego roku. Wiele ze zgłoszonych wówczas przez mieszkańców Sierszy sugestii i propozycji udało się zrealizować, co potwierdza tezę, że warto wykazać trochę obywatelskiej aktywności i wypełnić ankietę, by wspólnymi siłami zmieniać swoje osiedle na lepsze.

(RS)

Na zdjęciu zabytkowa Willa NOT w Sierszy (Fot.: Robert Siwek © 2016).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij