Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Na wiosnę postawią jeszcze karuzelę

Na wiosnę postawią jeszcze karuzelę

Opublikowano:

Społeczność Piły Kościeleckiej, wśród której nie brakuje młodych małżeństw z dziećmi, od pewnego czasu marzyła o urządzeniu we wsi placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Od niedawna marzenie to zaczęło się spełniać.

Temat pojawił na zebraniu wiejskim jesienią 2015 roku, gdy zatwierdzano wydatki z funduszu sołeckiego na 2016 rok. Wówczas to mieszkańcy Piły Kościeleckiej podjęli decyzję o przeznaczeniu 11 tysięcy złotych na doposażenie skromnego placu zabaw przy miejscowym Wiejskim Domu Kultury.

Szybko okazało się, że za 11 tysięcy złotych zbyt wiele się nie zrobi. Jednak z pomocą mieszkańcom wsi przyszły władze gminy, które wygospodarowały w budżecie dodatkowe 25 tysięcy złotych na ten cel.

Jesienią 2016 roku za pieniądze z gminy przygotowano grunt pod urządzenia do zabawy (m. in.: wykonano odwodnienie, wyrównano i utwardzono teren, zabudowano obrzeża, założono trawnik), a za pieniądze z funduszu sołeckiego zakupiono i zamontowano wielofunkcyjne urządzenie do zabawy składające się z drabinki, zjeżdżalni, domku, wiszącego na linach mostku oraz lin do wspinaczki.

– Jak tylko nadejdzie tegoroczna wiosna, to będziemy chcieli dokończyć urządzanie placu zabaw. W planach mamy jeszcze montaż karuzeli oraz zabudowę ławki i kosza na śmieci. Na ten cel mamy zarezerwowane 5 tysięcy złotych w ramach funduszu sołeckiego na bieżący rok – mówi Kazimierz Ludwikowski, sołtys Piły Kościeleckiej.   

– Oficjalne otwarcie powiększonego placu zabaw zaplanowaliśmy na 1 czerwca 2017 roku, czyli na tegoroczny Dzień Dziecka. Już dzisiaj zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na to wydarzenie – dodaje sołtys Kazimierz Ludwikowski.

(RS)

Na zdjęciu sołtys – Kazimierz Ludwikowski na tle wielofunkcyjnego urządzenia do zabawy, które jesienią 2016 roku zabudowano na placu zabaw przy Wiejskim Domu Kultury w Pile Kościeleckiej.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij