środa, 27 września 2023 | Damiana, Amadeusza
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Po dziurach nie ma już śladu

Po dziurach nie ma już śladu

Opublikowano:

Przebudowa ulicy Wrzosowej w Młoszowej to jedno z najważniejszych zadań zrealizowanych w 2017 roku w tym największym trzebińskim sołectwie.


O wykonanie gruntownej przebudowy ulicy Wrzosowej w Młoszowej mocno zabiegała Bożena Adamczyk – sołtys tej miejscowości i zarazem gminna radna.

Przed przystąpieniem do robót budowlanych w ulicy tej ciągle wypadały dziury. Były one co prawda zasypywane materiałem kamiennym, ale to poprawiało sytuację tylko na krótki czas. Stąd i powstała konieczność gruntownej przebudowy drogi.

Zakres robót objął między innymi: wykonanie podbudowy tłuczniowej, położenie nakładki asfaltowej oraz obsypanie krawędzi jezdni materiałem kamiennym. Przebudowa została wykonana na długości 460 metrów.

Realizacją prac zajmowało się wyłonione przez Gminę Trzebinia w postępowaniu przetargowym Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Olkuszu. Koszt zadania to blisko 180 tysięcy złotych.

Warto zaznaczyć, że ulica Wrzoswa w Młoszowej biegnie skrajem Puszczy Dulowskiej, co sprawia, że przyległe do niej grunty są bardzo atrakcyjne. To zaś sprawia, że prywatni inwestorzy chętnie budują w tym miejscu nowe domy mieszkalne.

(RS)

Na zdjęciu fragment przebudowanej ulicy Wrzosowej w Młoszowej.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij