Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Czyżówce mają pomysły na rozwój

W Czyżówce mają pomysły na rozwój

Opublikowano:

Osiem wniosków do nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Trzebinia zostało zgłoszonych przez sołtysa Czyżówki – Halinę Henc i Radę Sołecką Czyżówki.


Najważniejsze wnioski, których realizacja ma się przyczynić do poprawy codziennych warunków życia mieszkańców tej najmniejszej trzebińskiej wsi obejmują: wykonanie kanalizacji sanitarnej sołectwa, dobudowanie sali do ćwiczeń gimnastycznych przy Publicznej Szkole Podstawowej, przeprowadzenie rewitalizacji centrum wsi oraz modernizację utrzymywanego przez gminę cieku wodnego w rejonie ulicy Długiej w celu zminimalizowania podtopień pobliskich posesji przez wody deszczowe.

Nie zapomniano o rozwoju budownictwa mieszkaniowego na terenie Czyżówki. To też zgłoszono wniosek o rozszerzenie strefy budowy domów jednorodzinnych o nowe tereny po wcześniejszym przedłużeniu ulic: Lipowej, Olkuskiej, Hrabiego Potockiego, Kasztanowej i Podgórze.

Pomyślano również o wykorzystaniu walorów turystyczno-rekreacyjnych okolic Czyżówki i zgłoszono wnioski w tym zakresie. Obejmują one: uregulowanie i wybudowanie zbiornika wodnego i ośrodka rekreacyjnego na Kozim Brodzie pomiędzy Czyżówką a Płokami, wyznaczenie edukacyjnej ścieżki przyrodniczo-geologicznej w rejonie tzw. Cisowych Skał wraz ze szlakiem kordonu granicznego oraz utworzenie przy placu pielgrzyma strefy rekreacyjnej.

(RS)

Na zdjęciu Wiejski Dom Kultury w Czyżówce.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij