Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Psarach ujarzmili część Potoku Karniowskiego

W Psarach ujarzmili część Potoku Karniowskiego

Opublikowano:

Na odcinku od remizy Ochotniczej Straży Pożarnej do kościoła parafialnego w Psarach przeprowadzona została regulacja Potoku Karniowskiego, który okoliczni mieszkańcy nazywają Psarką.

O wykonanie prac zbiegał miejscowy radny – Tomasz Piszczek.

– Na co dzień Psarka jest niewielkim potokiem, ale w okresie ulewnych deszczów ciek przemienia się w rwącą rzekę, która podmywa pobliskie budynki i grunty, dlatego ważnym jest, by koryto potoku było systematycznie monitorowane i na bieżąco modernizowane – zwraca uwagę radny Tomasz Piszczek.

W ramach przeprowadzonych w ostatnim czasie prac udrożniono koryto potoku oraz umocniono materiałem kamiennym jego brzegi w newralgicznych miejscach – przy budynkach i przepustach.

Realizacja zadania została sfinansowana wspólnie przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie – Inspektorat w Oświęcimiu oraz Gminę Trzebinia.

To jednak nie koniec planowanych prac melioracyjnych na Potoku Karniowskim w Psarach.

– Chciałbym, by w 2017 roku uregulowany został liczący około trzystu metrów odcinek potoku od Zamłynia w kierunku Karniowic, gdzie w bieżącym roku woda podmyła wysepkę przystanku autobusowego, położonego naprzeciwko ośrodka zdrowia – mówi Tomasz Piszczek.

Radny skierował już w tej sprawie odpowiednie pisma do administratora potoku oraz burmistrza Trzebini.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij