Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Spotkajmy się za rok na miejskim Sylwestrze

Spotkajmy się za rok na miejskim Sylwestrze

Opublikowano:

W mijającym tygodniu powitaliśmy Nowy 2018 Rok. Z tej okazji w wielu miastach w sylwestrowy wieczór zorganizowano otwarte imprezy z różnymi atrakcjami dla mieszkańców.


Tak było w sąsiednich gminach – w Bukownie, Olkuszu, Chrzanowie, Jaworznie, ale i w wielu trochę dalej położonych miastach jak: Oświęcim, Bieruń, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Wadowice czy Sucha Beskidzka.

Myślę, że warto takie wydarzenia organizować również w Trzebini. Co do miejsca takiej imprezy w naszym mieście można by wskazać trzebiński Rynek, na ożywieniu którego władzom miasta powinno szczególnie zależeć, jak i trawiasty plac przy ulicy Krakowskiej, gdzie odbywają się koncerty w ramach dorocznych Dni Trzebini.

Trzebinia nie należy do gmin biednych, dlatego zorganizowanie sylwestrowej imprezy dla naszych mieszkańców nie powinno stanowić dla władz większego wyzwania. Tym bardziej, że gmina posiada wyspecjalizowaną jednostkę do organizacji tego typu wydarzeń, jaką jest Trzebińskie Centrum Kultury. Wystarczy trochę kreatywności, a może po prostu podpatrzenia, jak robią to inni.

Przy ciekawym pomyśle na imprezę Sylwester pod chmurką zapewne spotkałby się ze sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców w różnym wieku, a zapewne z zainteresowaniem ze strony młodzieży, która często dobrej rozrywki szuka w innym miastach.

Wreszcie byłaby to świetna okazja do wzajemnej integracji mieszkańców Trzebini, zaprezentowania uczestnikom imprezy przeglądu artystycznego lokalnych zespołów muzycznych czy też osobistego złożenia mieszkańcom życzeń na Nowy Rok przez władze miasta.

Niniejszym poddaję ten pomył mieszkańcom Trzebini i miejskim decydentom do przemyślenia. Może za rok spotkamy się na miejskim Sylwestrze…

Robert Siwek
redaktor naczelny portalu wTrzebini.pl
kontakt@wtrzebini.pl

Na zdjęciu pokaz sztucznych ogni w trakcie miejskiej imprezy sylwestrowej w Wadowicach. Fot.: Krzysztof Cabak / Cabak Design.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij