Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Opublikowano:

„Kod jest wszędzie” to tytuł bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży poświęconych tematyce kodowania, które już wkrótce odbędą się z inicjatywy działającego w naszej gminie Stowarzyszenia Razem w Przyszłość.


Zajęcia są adresowane do dzieci i młodzieży w wieku od dziesięciu do czternastu lat. Będą one miały miejsce 13 i 20 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Sierszy oraz 21 października w siedzibie Fundacji „Wesoły Smoczek” w Bolęcinie.

– Trwające trzy godziny  warsztaty wprowadzające do świata programistycznego mają na celu zainteresowanie młodych ludzi kodowaniem, a przez to rozwijaniem twórczego i konstruktywnego myślenia – mówi Beata Odrzywolska-Kokoszka, prezes Stowarzyszenia Razem w Przyszłość.

Warsztaty rozpoczną się od wprowadzenia w temat programowania, tj. wyjaśnienia czym jest kodowanie, po co się koduje, jak kodowało się kiedyś (karty perforowane) a jak jest to robione obecnie, jak konstruowało się urządzenia elektroniczne wcześniej (pojedyncze układy scalone) a jak robi się to dzisiaj.

Następnie organizatorzy warsztatów pokażą dzieciom i młodzieży, że programowanie ma zastosowanie nie tylko na potrzeby komputera czy smartfona, ale że ma ono również zastosowanie w wielu innych urządzeniach – jak np. telewizory czy roboty.

– Ostatnim etapem warsztatu będzie wprowadzenie do pracy w środowisku Scratch. Obejmie ono założenie konta, opis środowiska, podstawowy słownik pojęć i ćwiczenie programowania na przykładzie zatytułowanym „Kot w labiryncie” – dodaje Beata Odrzywolska-Kokoszka.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na wspomniane wydarzenie znajdą Państwo na fanpage’u Stowarzyszenia Razem w Przyszłość pod poniższym linkiem: 

https://web.facebook.com/stow.razemwprzyszlosc/

Warto podkreślić, że na organizację wspomnianych warsztatów Stowarzyszenie Razem w Przyszłość pozyskało dofinansowanie w ramach MEEt and Code.

(RS)

Na zdjęciu Szkoła Podstawowa nr 5 w Sierszy, w której odbędą dwa z trzech warsztatów poświęconych problematyce kodowania, których organizatorem jest Stowarzyszenie Razem w Przyszłość.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij