Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dzieci z Niesułowic nadal będą się uczyć w Lgocie

Dzieci z Niesułowic nadal będą się uczyć w Lgocie

Opublikowano:

Rada Miasta Trzebini wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Trzebinia a Gminą Olkusz, którego celem jest zapewnienie dzieciom z podolkuskich Niesułowic dalszej nauki w Szkole Podstawowej w Lgocie w Gminie Trzebinia.

Uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Trzebini podjęła na sesji w dniu 27 czerwca 2019 roku.

– Na podstawie istniejących dokumentów, w tym orzeczenia Kuratora Oświaty w Katowicach z 30 czerwca 1993 roku, dla mieszkańców wsi Niesułowice podstawową szkołą obwodową jest Szkoła Podstawowa im. Julisza Słowackiego w Lgocie. Gmina Trzebinia ujmuje wieś Niesułowice w swojej sieci szkół podstawowych, pobiera subwencję, natomiast Gmina Olkusz pokrywa koszty dojazdu uczniów z Niesułowic do Lgoty w postaci zakupu dla nich biletów miesięcznych na przejazdy komunikacją miejską – informuje w uzasadnieniu do uchwały Andrzej Miranowicz, dyrektor Trzebińskiego Centrum Administracyjnego.

Mieszkańcy wsi Niesułowice od dawna są zadowoleni z takiego rozwiązania. Tym bardziej, że do szkoły w Lgocie jest bliżej niż do najbliższej podstawówki w Olkuszu.

(RS)

Na zdjęciu Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Lgocie. Fot.: Robert Siwek.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij