Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Jurajskie perły widziane za dnia i w nocy

Jurajskie perły widziane za dnia i w nocy

Opublikowano:

W punkcie informacji turystycznej w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini można kupić niezwykły album zatytułowany „Jurajskie Noce i Dnie”.

– Album przedstawia fascynujący świat przyrody i wspaniałych zabytków Jury. Pełne dynamiki zdjęcia, kolorystyka, gra światłocieni, przypomina obrazy wielkich mistrzów impresjonizmu. Oprócz zdjęć zrobionych za dnia znalazły się w nim fotografie prezentujące jurajskie atrakcje w nocnej scenerii, na których uchwycono ruch gwiazd – mówi Tomasz Piszczek, radny z Psar i zarazem przedstawiciel Gminy Trzebinia w Związku Gmin Jurajskich.

Jednym z autorów zdjęć prezentowanych w albumie jest Jakub Krawczyk – fotografik z Dąbrowy Górniczej, którego fantastyczne, nocne zdjęcia jurajskich zamków, pałaców, kościołów i ostańców skalnych poprzedniej zimy można było oglądać na wystawie pt. „Barwy jurajskich nocy”, która została zorganizowana w Dworze Zieleniewskich w Trzebini.

Rzadko spotykaną ciekawostką jest zastosowanie na okładce albumu efektu 3 D, co pozwala zobaczyć prezentowane na niej zdjęcie jurajskiego zamku wykonane zarówno za dnia jak i w nocnej scenerii, w zależności od kąta spojrzenia na okładkę.

– Album przybliża atrakcje turystyczne wszystkich gmin zrzeszonych w Związku Gmin Jurajskich. Zdjęcia z Trzebini prezentują rewelacyjne ujęcie Skałki Triasowej w Bolęcinie wraz z otaczającą ją panoramą oraz Dwór Zieleniewskich i Balaton – podkreśla Tomasz Piszczek.

Wydawcą albumu jest Związek Gmin Jurajskich. Został on opracowany w języku polskim, angielskim i niemieckim. Liczy 138 stron, a jego nakład wynosi 2500 egzemplarzy. Jest sprzedawany w cenie 40 złotych plus 5 procent VAT.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij