Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Licealiści z Sierszy dopalaczom mówią stop

Licealiści z Sierszy dopalaczom mówią stop

Opublikowano:

Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini-Sierszy uczestniczy w realizacji projektu pod nazwą „STOP DOPALACZOM”.

Przedsięwzięcie jest realizowane pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dopalacze kradną życie”.

Partnerami sierszańskiego „ogólniaka” w realizacji projektu jest Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie, Stowarzyszenie Proobronno-Oświatowe „Kadet” oraz Trzebińskie Centrum Kultury.

Program został podzielony na etapy, a jego realizacja potrwa do połowy stycznia 2016 roku.

W ramach jednego z pierwszych etapów w trzebińskim Domu Kultury „Sokół” zorganizowano spotkanie z miejscową młodzieżą licealną i gimnazjalną.

– Jednym z elementów tego spotkania była prelekcja przedstawiciela chrzanowskiej Policji – Romana Kumali, który opowiedział młodzieży historię dopalaczy i jednocześnie ukazał negatywne skutki ich przyjmowania – relacjonuje Danuta Bis z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini-Sierszy.

Zgromadzona w „Sokole” młodzież miała również okazję obejrzeć przygotowane przez sierszańskich licealistów filmiki profilaktyczne oraz scenkę teatralną nawiązującą do tematu uzależnień i związanych z nimi zagrożeń dla życia.

– Punktem kulminacyjnym spotkania były z kolei wypowiedzi byłych narkomanów, którzy językiem zrozumiałym dla młodzieży opowiedzieli zawikłane historie ze swojego życia, które powinny być najlepszą przestrogą dla młodych ludzi przed sięganiem po jakiekolwiek używki i środki uzależniające – podkreśla Danuta Bis.

(RS)

Fot.: PSLO TRZEBINIA

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij