Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Olkusz i Trzebinia połączone linią autobusową

Olkusz i Trzebinia połączone linią autobusową

Opublikowano:

Z początkiem nowego roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie miejskiej komunikacji autobusowej pomiędzy centrum Olkusza a dworcem PKP w Trzebini i z powrotem.


Na razie jest to tylko jeden kurs z Olkusza na trzebiński dworzec kolejowy i jeden kurs z powrotem do srebrnego miasta. Przejazdy odbywają się w dni robocze i są realizowane autobusem linii nr 457, który kursuje na zlecenie Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

Wyjazd autobusu z przystanku Olkusz Supersam ZKGKM w kierunku Trzebini następuje o godzinie 18.15, a przyjazd na przystanek autobusowy Trzebinia PKP został zaplanowany na godzinę 18.55. Po czym autobus odbywa kurs powrotny do Olkusza. Planowany przyjazd na przystanek Olkusz Supersam ZKGKM został wyznaczony na godzinę 19.34.

Pomiędzy Olkuszem a Trzebinią oraz w drodze powrotnej autobus zatrzymuje się na przystankach: Olkusz Supersam, Olkusz Skarbek, Olkusz Dworzec PKP, Olkusz Wiadukt, Olkusz Baza PKS, Olkusz Owent, Olkusz Os. 1000-lecia, Olkusz Szpital, Olkusz Czarnogórska, Olkusz Kamyk, Żurada, Niesułowice I, Niesułowice II, Lgota II, Lgota I, Myślachowice Leśniczówka, Myślachowice Rynek, Trzebinia Zbyszek, Trzebinia Kościół i Trzebinia Mały Rynek.

Szczegółowy rozkład jazdy wspomnianej linii wszyscy zainteresowani znajdą na stronie Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu pod adresem:

http://www.zkgkm-olkusz.pl

Należy dodać, że przedłożone połączenie olkuskiej linii autobusowej 457 do Trzebini i w kierunku Olkusza jest realizowane w miejsce zlikwidowanych dwóch kursów linii LB z przystanku Trzebinia PKP do Lgoty (z godziny 18.25) oraz z Lgoty na przystanek Trzebinia PKP (z godziny 18.41).

(RS)

Na zdjęciu baszta i fragment murów miejskich w Olkuszu. Fot.: Robert Siwek © 2015

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij