Czwartek, 21 września 2023 | Jonasza, Mateusza
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Radują się, śpiewają, tańczą…

Radują się, śpiewają, tańczą…

Opublikowano:

W niemal każdym zakątku Gminy Trzebinia goszczą uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Nie inaczej jest w jednej z dziesięciu trzebińskich wsi – w Psarach.

Młodzi pielgrzymi przybyli do Psar 25 lipca 2016 roku. W sumie jest ich ponad osiemdziesięciu. Pochodzą z Francji, Republiki Środkowej Afryki, Korei Południowej oraz Niemiec.

Mieszkańcy Psar zdecydowali się przyjąć do swych domów znacznie więcej pielgrzymów niż to wcześniej planowali, co wystawia im dobre świadectwo i dobrze świadczy o ich gościnności.

– Nasza wieś jeszcze nigdy w swej historii nie gościła tylu przybyszów z innych krajów, którzy zarażają wszystkich wkoło dobrymi emocjami, śpiewem, tańcem i radością. Światowe Dni Młodzieży są świętem naszej wsi – podkreśla Tomasz Piszczek, radny z Psar i zarazem prezes Stowarzyszenia Nasze Psary.

Galerię zdjęć z pobytu uczestników Światowych Dni Młodzieży w naszej gminie i w Psarach można oglądać na stronie Stowarzyszenia Nasze Psary pod adresem: http://www.nasze-psary.net

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij