Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Śpiewali piosenki żołnierskie i patriotyczne

Śpiewali piosenki żołnierskie i patriotyczne

Opublikowano:

W Domu Kultury „Sokół” w Trzebini już po raz piąty został zorganizowany Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, na który przyjechała do naszego miasta młodzież z całej Małopolski.


Impreza została zorganizowana przez Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini-Sierszy, Wojskową Komendę Uzupełnień w Oświęcimiu i Trzebińskie Centrum Kultury. Ponadto w tym roku współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie Proobronno-Oświatowe „KADET”.

– Festiwal wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 95 uczestników, a honorowy patronat nad imprezą sprawował Małopolski Kurator Oświaty – informuje Danuta Bis z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini-Sierszy.

Występy artystyczne młodzieży oceniało niezależne jury w składzie: Ireneusz Stańczak – przewodniczący oraz Małgorzata Liszka, Mirosław Witoń i mjr Cezary Pązik, które wyłoniło laureatów festiwalu w kategorii solistów i zespołów.

 

SOLIŚCI

I miejsce
Katarzyna Hajduk z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu za utwór „Tak długo Was chłopcy nie było” (oprac. Dorota Szymbara i Leszek Zygmunt)

II miejsce
Julia Biskup z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Trzebini za wykonanie piosenki ”Rozkwitały pąki białych róż” (oprac. Anna Kozioł–Pilaszek)

III miejsce
Barbara Perończyk z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini-Sierszy za utwór ”Biały krzyż” (akompaniament: Karol Kulawik)

Wyróżnienia:
Michał Noworyta z II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie za piosenkę „ O mój rozmarynie” (oprac. Iwona Kawala) oraz Natalia Jamrozik z X Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie za wykonanie utworu „Deszcz Jesienny” (oprac. Agata Borkowska–Fulara)

ZESPOŁY

I miejsce
Zespół „Cantabile” z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu za wykonanie piosenki „Obudź się Polsko”

II miejsce
Zespół wokalno–instrumentalny z II LO w Trzebini za utwór „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”

III miejsce
Trio z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini-Sierszy: Karol Kulawik, Barbara Perończyk i Marcelina Ściebur za utwór „Kocham wolność”

Wyróżnienia
1.Duet z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Chrzanowie za wykonanie piosenki „Białe Róże”
2.Chór szkolny z Zespołu Szkół w Zagórzu za utwór „ O mój rozmarynie” (oprac. Iwona Pawlik).

Festiwal prowadzili sierszańscy licealiści: Magdalena Rychlik i Jakub Borowiecki, a nad całością czuwały nauczycielki: Anna Olearczyk i Wioletta Piotrowska. Ponadto w organizację imprezy włączyły się aktywnie uczennice PSLO w Trzebini-Sierszy: Marcelina Sciebur, Anna Brzózka, Aleksandra Zając, Klaudia Zaczyńska i Martyna Bagińska.

Głównym sponsorem tegorocznej edycji festiwalu była spółka Górka Cement z Trzebini.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij