Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Płokach są górnicy i kopalnie

W Płokach są górnicy i kopalnie

Opublikowano:

W Wiejskim Domu Kultury w Płokach można oglądać ciekawą wystawę fotograficzną poświęconą historii górnictwa na Ziemi Trzebińskiej i w jej najbliższych okolicach.

Organizatorem wystawy jest Koło Historyczne działające w strukturach Trzebińskiego Centrum Kultury.

Na wystawie można zobaczyć ponad sto historycznych fotografii. Ukazują one między innymi pracę górników pod ziemią i na powierzchni, urządzenia i sprzęt górniczy, dawnych górników w strojach roboczych czy nieistniejące od dawna kopalnie jak: „Artur”, „Izabela”, „Elżbieta”, „Zbyszek” czy „Siersza”. Są również portrety rodziny Potockich, którzy byli właścicielami lokalnych kopalń.

– Tą wystawą nawiązujemy do długoletniej historii górnictwa rud i węgla kamiennego w rejonie Trzebini. W ten sposób chcemy przybliżyć lokalnej społeczności, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży, górniczą historię ziemi, na której na co dzień żyjemy – mówi Beata Grylowska, inicjatorka wystawy i założycielka Koła Historycznego w Płokach.

Wystawę w Wiejskim Domu Kultury w Płokach można oglądać od wtorku do soboty w godzinach od 14.00 do 20.00. Będzie ona dostępna dla zainteresowanych do końca grudnia 2016 roku.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij