Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Sierszy chcą remontu budynku ogólniaka

W Sierszy chcą remontu budynku ogólniaka

Opublikowano:

W odpowiedzi na sugestie mieszkańców Rada Osiedla Siersza wystąpiła do starosty chrzanowskiego z wnioskiem o pilne przeprowadzenie gruntownego remontu budynku Liceum Ogólnokształcącego w Sierszy.

– Należy nadmienić, że budynek został wzniesiony w latach trzydziestych ubiegłego wieku wielkim wysiłkiem i poświęceniem lokalnego społeczeństwa z myślą o przyszłych pokoleniach. Przez ponad osiemdziesiąt lat eksploatacji obiekt ten nie był nigdy poddawany gruntownemu remontowi i obecnie jest mocno zaniedbany pod względem technicznym – pisze w wystąpieniu do starosty Marian Kokoszka, przewodniczący Rady Osiedla Siersza.

W piśmie wskazuje się, że najpilniejszym zadaniem do realizacji jest wymiana więźby i pokrycia dachowego wraz z orynnowaniem.

Ponadto wskazuję się na potrzebę wykonania zadań remontowych obejmujących: wymianę instalacji wodnej i sanitarnej, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wykonanie izolacji poziomej fundamentów budynku, wymianę instalacji elektrycznej, wymianę stolarki wewnętrznej (drzwi) oraz wymianę lub renowację podłóg.

Oprócz tego sugeruje się, by wdrożyć rozwiązania sprzyjające oszczędnościom poprzez wykonanie termomodernizacji budynku oraz montaż na całej południowej połaci dachu instalacji solarnej lub fotowoltaicznej w celu wykorzystania na potrzeby obiektu energii odnawialnej.

(RS)

Na zdjęciu budynek Liceum Ogólnokształcącego w Sierszy. Marzec 2017.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij