Wtorek, 28 listopadaa 2023 | Zdzisława, Lesława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Warto zobaczyć wielkich Polaków

Warto zobaczyć wielkich Polaków

Opublikowano:

Do końca marca 2017 roku w Galerii Pegaz w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka przy ulicy Narutowicza 10 w Trzebini można oglądać wystawę malarstwa olejnego Jerzego Omelczuka.

Głównym elementem prezentowanej wystawy, godnym szczególnej uwagi i polecenia, jest cykl obrazów zatytułowany „Wielcy Polacy”. Składa się on z 19 portretów polityków, duchownych, bohaterów, społeczników i artystów, którzy według artysty w istotny sposób wpisali się w historię naszego kraju. Są wśród nich między innymi: Jan Paweł II, Stefan Wyszyński, Józef Piłsudski, Gabriel Narutowicz, Lech Wałęsa, Irena Sendler, Wiktor Zin, Szymon Kobyliński, Tadeusz Łomnicki, Marek Kotański i Jerzy Owsiak.

Uzupełnieniem wspomnianego cyklu na prezentowanej w trzebińskiej bibliotece wystawie jest kilkanaście obrazów ukazujących pejzaże oraz zwierzęta – psy i niedźwiedzie.

Trzeba odnotować, że Jerzy Omelczuk, jako artysta niepełnosprawny, maluje swoje obrazy ustami. Mimo to, jego prace cechuje profesjonalizm i szczególna dbałość o każdy szczegół. Tym bardziej warto wybrać się do trzebińskiej książnicy, by zobaczyć jego dzieła.

(RS)

Na zdjęciu fragment wystawy Jerzego Omelczuka w MBP w Trzebini – portrety papieża Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. (Fot.: Robert Siwek 2017).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij