Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > ŻYWA BIBLIOTEKA zawita do Trzebini

ŻYWA BIBLIOTEKA zawita do Trzebini

Opublikowano:

Chcesz poznać niecodzienne historie, porozmawiać z ciekawymi osobami i spędzić czas inaczej niż zwykle? To koniecznie przyjdź do trzebińskiej biblioteki.

W piątek 24 marca 2017 roku w godzinach od 13.00 do 19.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka przy ulicy Narutowicza 10 w Trzebini zagości „ŻYWA BIBLIOTEKA”.

Będzie to dla czytelników trzebińskiej książnicy okazja, by porozmawiać z „ŻYWYMI KSIĄŻKAMI” , czyli osobami, które bardzo często są postrzegane przez społeczeństwo w sposób stereotypowy, a tym samym nierzadko doświadczają aktów dyskryminacji.

Czytelnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji, wybiorą sobie interesujący ich „tytuł”, a bibliotekarz zaprowadzi ich na właściwe miejsce, gdzie będzie na nich czekać – „ŻYWA KSIĄŻKA”. Jednak tym razem, zamiast tradycyjnej lektury, czytelnik będzie mógł w przyjaznej, pełnej otwartości i życzliwości atmosferze porozmawiać w cztery oczy o doświadczeniach wybranej osoby.

„ŻYWA BIBLIOTEKA” to międzynarodowy ruch społeczny, który kilkanaście lat temu zrodził się w Danii. Jego podstawowymi celami jest walka o prawa człowieka i wzajemną tolerancję oraz przeciwdziałanie stereotypowemu postrzeganiu różnych grup społecznych.

(RS)

Na zdjęciu wejście do Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij