Piątek, 27 stycznia 2023 | Angeliki, Przybysława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Chciał uciec policjantom, ale wjechał w płot

Chciał uciec policjantom, ale wjechał w płot

Opublikowano:

Aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca samochodu osobowego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął nieskuteczną próbę ucieczki przed policyjnym patrolem.


Zdarzenie miało miejsce wieczorem 23 listopada 2017 roku na ulicy Ignacego Paderewskiego w Dulowej, gdzie podczas codziennych obowiązków funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie postanowili zatrzymać do kontroli drogowej jeden z przejeżdżających samochodów osobowych.

Pojazd jednak nie zatrzymał się, następnie znacznie przyspieszył i odjechał. Policjanci podjęli pościg za uciekinierem. W trakcie ucieczki kierujący samochodem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, a następnie ruszył i wjechał na kolejną posesję, gdzie „wpadł” w ręce mundurowych.

Kierujący samochodem trzydziestosześcioletni mieszkaniec Gminy Krzeszowice, z którym podróżowało dwóch pasażerów, okazał się nietrzeźwy i miał aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodać należy, że „kierowca” nie posiadał prawa jazdy, a uprawnienia zostały mu cofnięte dziesięć lat temu.

– Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi grzywna w wysokości co najmniej pięciu tysięcy złotych i kara pozbawienia wolności do lat dwóch, a nie zatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu – przestrzega Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij