Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dobre kamery zamiast policyjnych patroli?

Dobre kamery zamiast policyjnych patroli?

Opublikowano:

Józef Dziedzic – trzebiński radny i zarazem Przewodniczący Rady Osiedla Gaj zgłosił wniosek, by Gmina Trzebinia zainwestowała w dobrej jakości kamery w ramach monitoringu miejskiego.

Wspomniany wniosek radny zgłosił w czasie sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 28 maja 2020 roku, podczas której rozpatrywano sprawę finansowania z budżetu Gminy Trzebinia patroli policyjnych.

– Uważam, że dobry monitoring może dać nam więcej niż patrole. Jeśli zainwestujemy w naprawdę dobre kamery na podczerwień w newralgicznych miejscach wskazanych przez przewodniczących rad osiedlowych i sołtysów, to policjanci obserwujący obraz z tych kamer, będą mogli podjąć szybkie interwencje w przypadku łamania prawa – argumentował Józef Dziedzic.

– Moim zdaniem wysyłanie pieszych patroli do tak dużych i rozległych miejscowości jak: Siersza, Młoszowa czy Myślachowice to zabawa w ciuciubabkę. Dlatego stawiam wniosek o zainwestowanie w dobre kamery na terenie Gminy Trzebinia – dodał Józef Dziedzic.

Z informacji podanej na sesji przez burmistrza Trzebini wynika, że system monitoringu miejskiego w Gminie Trzebinia liczy aktualnie aż 76 kamer.

Na zdjęciu jedna z kamer monitoringu miejskiego na trzebińskim Rynku. Fot.: Robert Siwek © 2019.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij