Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Emerytka z Trzebini straciła 15 tysięcy złotych

Emerytka z Trzebini straciła 15 tysięcy złotych

Opublikowano:

76-letnia trzebinianka straciła 15 tysięcy złotych, które wyłudziła od niej metodą „na wnuczka” oszustka z Sosnowca. Sprawne i szybkie działanie Policji sprawiło jednak, że oszustka została zatrzymana, a sąd nakazał jej aresztowanie.

Zdarzenie związane z wyłudzeniem dużej kwoty pieniędzy od 76-letniej emerytki z Trzebini miało miejsce w połowie czerwca 2016 roku. Do mieszkanki naszego miasta zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że jej wnuczek spowodował wypadek i by nie trafił on do więzienia koniecznie jest szybkie wpłacenie wysokiej kwoty pieniędzy. Zatroskana trzebinianka przystała na tę prośbę. Wkrótce w jej mieszkaniu pojawiła się kobieta w średnim wieku, która przyszła odebrać pieniądze, a 76-letnia emerytka wydała jej wszystkie posiadane oszczędności w kwocie 15 tysięcy złotych. Dopiero kilka godzin później trzebinianka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa o czym poinformowała Policję.

– Pracujący nad sprawą wspólnie krakowscy, chrzanowscy i trzebińscy funkcjonariusze policji ustalili rysopis kobiety, a ich żmudna praca doprowadziła do zatrzymania oszustki – informuje Robert Matyasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Okazała się nią 37-letnia mieszkanka Sosnowca. Kryminalni zatrzymali ją w jej mieszkaniu. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili ponadto i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany w ilości 2,5 grama.

Śledczy ustalili, że 37-latka z Sosnowca zajmowała się odbiorem gotówki od pokrzywdzonych. Działała na terenie powiatu chrzanowskiego i województwa małopolskiego.

– Policjanci prowadzący śledztwo przy udziale prokuratora zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kobiecie pięciu zarzutów w tym czterech zarzutów popełnienia przestępstwa oszustwa i zarzutu posiadania narkotyków – relacjonuje Robert Matyasik.

Sąd Rejonowy w Chrzanowie aresztował kobietę na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

– Sprawa ma charakter rozwojowy, a aktualnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie jej okoliczności. Ustalają czy kobieta ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny i kto należał do jej wspólników – dodaje Robert Matyasik.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij