Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > I Ty możesz mieć szczupłą sylwetkę

I Ty możesz mieć szczupłą sylwetkę

Opublikowano:

Rozmowa z Justyną Piątek – dietetykiem z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Trzebini o tym jak skutecznie walczyć z otyłością i co możemy uczynić, by cieszyć się szczupłą sylwetką.

 

– Co sprawia, że coraz więc osób tyje, a w konsekwencji boryka się z nadwagą i otyłością?

– Przyczyny wzrostu wagi są różne, ale najczęściej popełniane błędy to objadanie się, podjadanie pomiędzy posiłkami, brak regularnych posiłków, spożywanie przetworzonej żywności i siedzący tryb życia. Dodam jeszcze, że nawet szybkie tempo życia, niewystarczająca ilość snu czy chroniczny stres mogą w bardzo podstępny sposób stać się przyczyną nadwagi i otyłości, które niosą za sobą negatywne konsekwencje zdrowotne.

– Jak w takim razie należy się odżywiać?

– Trzeba zacząć dzień od śniadania, bo to jest najważniejszy posiłek. I jeśli będzie on zawierał niezbędne grupy produktów, czyli białko i węglowodany, to dostarczymy naszemu organizmowi odpowiedniej dawki energii i to zapobiegnie podjadaniu w ciągu dnia. Pominięcie śniadania powoduje, że głód przychodzi ze zdwojoną siłą w późniejszej porze dnia.

– A co w dalszej części dnia? Zwłaszcza, gdy jesteśmy w pracy?

– Wiele osób mówi, że w pracy nie ma możliwości zjedzenia posiłku. W tej kwestii musimy zmienić swoje myślenie. Warto przygotować posiłki dzień wcześniej, kupić odpowiednie pojemniki i w nich zabrać obiad czy sałatkę do pracy. Do tego dwa, trzy owoce, drobne warzywa jak np. pomidory koktajlowe i pitny jogurt naturalny – gdy pojawi się głód, zawsze możemy po nie sięgnąć.

– Zapewne nie bez znaczenia jest to, jakie produkty spożywamy?

– Przede wszystkim powinniśmy wybierać produkty nieprzetworzone. Staramy się, by w naszych lodówkach i spiżarniach były świeże warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, jajka, chude mięsa i ryby oraz naturalne jogurty. Kupujmy jak najmniej produktów w puszkach, pakowanych w modyfikowanej atmosferze i konserwowanych. Im mniej takich produktów w naszej diecie, tym lepiej dla naszego zdrowia. Nie gromadźmy i przechowujmy również w domu słodyczy i słodkich napoi.

– Wspomniała Pani, że jedną z przyczyn otyłości jest siedzący tryb życia …

– Dlatego w naszym codziennym życiu bardzo ważna jest aktywność fizyczna, szczególnie gdy mamy siedzącą pracę. Nie ma nic gorszego niż osiem godzin spędzone w pracy przed komputerem, a potem siedzenie w domu w fotelu i oglądanie telewizji. Postarajmy się nie włączać telewizora po przyjściu z pracy. Lepiej zjeść lekki posiłek i zafundować sobie trochę ruchu. Mogą to być np. lekkie ćwiczenia, które możemy wykonać w domu samodzielnie. Gdy na aktywność fizyczną przeznaczymy cztery razy w tygodniu po trzydzieści minut, to już po miesiącu poczujemy poprawę naszego samopoczucia, bo systematyczne ćwiczenia dotleniają naszą krew, która transportuje substancje odżywcze po całym organizmie. Warto o tym pamiętać.

– Wszystko to wydaje się proste i łatwe. Znam jednak wiele osób, które chciałby schudnąć i prowadzić zdrowy tryb życia, ale nawet w sytuacji, gdy podjęły już jakieś działania w tym kierunku, to po pewnym czasie się zniechęcają…

– W takich przypadkach najlepiej zastosować metodę małych kroków. Stawiajmy sobie realistyczne cele, nie zmieniajmy wszystkiego na raz i bądźmy dla siebie wyrozumiali. Wprowadzenie zdrowych nawyków to pewien proces, którego powodzenie zależy od naszego stopnia zadowolenia w trakcie zachodzących zmian. Dlatego rezygnujmy stopniowo z błędnych nawyków, które popełniamy, a dopiero wtedy, gdy oswoimy się ze zmianami, stawiajmy sobie kolejne wyzwania.

– Zawsze można również skorzystać z porady fachowca w tej dziedzinie czyli dietetyka…

– Jeśli ktoś nigdy jeszcze nie miał okazji do spotkania z dietetykiem, a chce znaleźć sposób, by na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów i nauczyć się zdrowo odżywiać, to zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji w Centrum Dietetycznym Naturhouse w przy ulicy Piłsudskiego 4 Trzebini.

 

Już dziś umów się na bezpłatną konsultację z nowym dietetykiem Naturhouse w Trzebini – Justyną Piątek. Podczas spotkania zważysz się, zmierzysz, sprawdzisz również zawartość tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w swoim organizmie. Ekspert przeprowadzi z Tobą wywiad dietetyczny, aby móc ustalić przyczynę problemów z wagą i zaproponować odpowiednią kurację, by cały proces zachodził w zdrowy i racjonalny sposób.

Pomożemy Ci spełnić marzenie o szczupłej sylwetce!

Do 30 listopada 2016 roku trwa ogólnopolska akcja „UWAGA NADWAGA!”.  Każdy kto w tym czasie skorzysta z bezpłatnych pomiarów składu ciała w centrum Naturhouse w Trzebini, będzie miał możliwość wygrać miesięczną kurację odchudzającą!

Centrum Dietetyczne Naturhouse

ul. Piłsudskiego 4, 32-540 Trzebinia, tel. 662 506 988

e-mail: trzebinia.pilsudskiego@naturhouse-polska.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 9.00-17.00, wtorek: 11.00-19.00, środa: 8.00-17.00, czwartek: 11.00-19.00, piątek: 8.00 – 15.00

Dodatkowe informacje znajdą Państwo pod poniższym linkiem

http://www.naturhouse-polska.pl/adresy-centrow-nh/malopolskie/trzebinia/centrum-dietetyczne-naturhouse-trzebinia/

artykuł promocyjny

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij