Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Kierowca odurzony, a pasażer z narkotykami

Kierowca odurzony, a pasażer z narkotykami

Opublikowano:

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji Chrzanowie ujawnili kolejne przestępstwa narkotykowe z udziałem młodych mieszkańców Trzebini.

Zdarzenie miało miejsce w środę 30 listopada 2016 roku w godzinach wieczornych na ulicy Działkowej w Chrzanowie, gdzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki „Volkswagen”, którym kierował 24-letni mieszkaniec Trzebini, a jego pasażerem był 30-letni mieszkaniec naszego miasta.

Obaj mężczyźni zachowywali się nerwowo, co skłoniło policjantów do przeprowadzenia szczegółowej kontroli.

W jej efekcie u 30-letniego pasażera policjanci znaleźli woreczek z amfetaminą i marihuaną. Mieszkaniec Trzebini posiadał 0,24 grama amfetaminy i 0,4 grama marihuany. To sprawiało, że mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kierujący autem był trzeźwy, ale jego zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. W tej sytuacji funkcjonariusze podjęli decyzję o przebadaniu mężczyzny pod kątem obecności środków odurzających w jego organizmie. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie testerem wykazało, że kierowca był pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

– Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoje czyny. Za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności. Z kolei prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do dwóch lat więzienia – informuje Robert Matyasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij