Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Podziel się krwią na stulecie niepodległości

Podziel się krwią na stulecie niepodległości

Opublikowano:

Dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Zakładzie Karnym w Trzebini zaprasza mieszkańców naszego miasta i okolic do udziału ogólnodostępnej akcji oddawania krwi.

Akcja odbywa się pod hasłem „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA” i zostanie przeprowadzona w poniedziałek 12 listopada 2018 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 na Rynku w Trzebini, gdzie w mobilnym, nowoczesnym krwiobusie będzie można oddać krew pod opieką lekarza.

Zachęcamy wszystkie osoby, które mogą podzielić się z potrzebującymi tego bezcennego daru, jakim jest ludzka krew, do czynnego udziału w tej szlachetnej akcji.

Przypomnijmy, że krew może oddać zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia, która waży co najmniej 50 kg. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni wcześniej nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny i antybiotyków. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki, niezbędne jest okazanie dowodu osobistego.

Głównym inicjatorem i organizatorem w naszym mieście akcji „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA jest Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Zakładzie Karnym w Trzebini, który tworzą funkcjonariusze i pracownicy tej instytucji.

To szlachetne przedsięwzięcie wspierają ponadto: Liceum Ogólnokształcące w Trzebini, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Robert Siwek

Na zdjęciu wieża zegarowa na Rynku w Trzebini z okolicznościowymi dekoracjami upamiętniającymi stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Fot.: Robert Siwek © 2018.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij