Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Poprawią estetykę miejsca i wizerunek miasta

Poprawią estetykę miejsca i wizerunek miasta

Opublikowano:

Gmina Trzebinia zadba o Rondo Sokoła, które usytuowane jest w ciągu drogi krajowej nr 79 i łączy ulicę Kościuszki z ulicą Harcerską oraz Metalurgiczną w centrum naszego miasta.

Uchwałę o przejęciu tego zadania od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która administruje wspomnianym rondem, Rada Miasta Trzebini podjęła podczas sesji w dniu 28 maja 2020 roku.

Zgodnie z uchwalonym dokumentem Gmina Trzebinia ma odpowiadać za zagospodarowanie oraz utrzymanie zieleni na traczy i wysepkach Ronda Sokoła.

– Podjęcie uchwały umożliwi gminie bieżące utrzymanie ładu przestrzennego, co pozytywnie wpłynie na estetykę miejsca, a także na wizerunek miejsca – czytamy w uzasadnieniu do uchwały przygotowanej przez trzebińskich urzędników.

– Utrzymanie czystości i zieleni na rondzie będzie wiązało się z wydatkiem finansowym obciążającym budżet gminy – czytamy w dalszej części uzasadnienia.

(RS)

Na zdjęciu fragment ronda na skrzyżowaniu ulic: Kościuszki, Harcerskiej i Metalurgicznej w Trzebini. Fot.: Robert Siwek © 2018.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij