Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Przy nowej galerii przydałyby się przystanek

Przy nowej galerii przydałyby się przystanek

Opublikowano:

Nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta posiadają samochody, dlatego w pobliżu nowej galerii handlowej, usytuowanej naprzeciwko Domu Kultury Sokół na terenach po dawnych Zakładach Metalurgicznych Trzebinia, przydałby się przystanek autobusowy.


Wiem, że nie jest to proste i łatwe do realizacji, ale też nie jest to niemożliwe, dlatego sugeruję władzom miasta podjęcie tego tematu, by z czasem doprowadzić go szczęśliwego finału.

Wiele wskazuje na to, że w 2018 roku ruszy długo oczekiwana budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej – ulicy Kościuszki z ulicą Harcerską oraz ulicą Metalurgiczną, która ze wspomnianej drogi krajowej prowadzi w kierunku nowej galerii handlowej oraz w głąb pierwszej trzebińskiej strefy aktywności gospodarczej.

Gdy rondo zostanie zbudowane, to autobusy z ulicy Kościuszki bez problemu będą mogły wjechać w ulicę Metalurgiczną na teren strefy aktywności gospodarczej, jak i wyjechać z powrotem na ulicę Kościuszki. I to będzie odpowiedni moment, by w pobliżu otwartej niedawno galerii handlowej uruchomić przystanek autobusowy.

Takie rozwiązanie ułatwi życie nie tylko tym naszym mieszkańcom, którzy nie posiadają własnego środka transportu, a chcą udać się do nowej galerii na zakupy lub do innych zlokalizowanych w pobliżu sklepów czy punktów handlowych. Ułatwi ono również życie tym osobom, które na co dzień pracują w różnych firmach powstałych na obszarze pierwszej trzebińskiej strefy aktywności gospodarczej, dzięki czemu będą one mogły łatwiej dotrzeć do pracy. Wreszcie poprowadzenie linii autobusowej przez tereny po po dawnych Zakładach Metalurgicznych Trzebinia powinno być impulsem do dalszego rozwoju tego obszaru, a na rozwoju gospodarczym gminy powinno nam wszystkim zależeć, bo to i nowe miejsca pracy i dodatkowe wpływy do budżetu gminy.

Robert Siwek
kontakt@wtrzebini.pl

Na zdjęciu widok od strony nowej galerii handlowej w kierunku ulicy Kościuszki oraz Domu Kultury Sokół i Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij