Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Radny chce sygnalizacji świetlnej

Radny chce sygnalizacji świetlnej

Opublikowano:

Wojciech Hajduk – radny z Osiedla Piaski zwrócił się do krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie posesji nr 26 przy ulicy Krakowskiej w Trzebini.

Przebiegająca przez Trzebinię droga krajowa nr 79, w ciągu której znajduje się ulica Krakowska w Trzebini, z roku na rok jest coraz bardziej obciążona ruchem tranzytowym i co za tym idzie coraz bardziej niebezpieczna dla uczestników ruchu, w tym pieszych. Z danych policyjnych wynika, że w okresie od 1 stycznia do 14 kwietnia 2016 roku na odcinku ulicy Krakowskiej od Ronda Solidarności do granicy z Sołectwem Młoszowa doszło do trzech potrąceń pieszych przez samochody, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym.

Tymczasem ruchliwa ulica Krakowska w Trzebini (droga krajowa nr 79) przecina Osiedle Piaski z Osiedlem Krakowska i Osiedlem ZWM, gdzie znajduje się Zespół Szkół, do którego uczęszczają dzieci oraz młodzież z trzebińskich Piasków.

– Aby dotrzeć do szkoły lub na zajęcia pozalekcyjne uczniowie z Piasków każdego dnia muszą przekraczać ruchliwą ulicę Krakowską i są zmuszeni do oczekiwania na przejściu dla pieszych na dobrą wolę kierowców, którzy zechcą się zatrzymać i przepuścić ich na drugą stronę – mówi radny Wojciech Hajduk.

By poprawić w tym miejscu bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego radny Wojciech Hajduk postuluje montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie posesji nr 26 przy ulicy Krakowskiej w miejsce dotychczasowego sygnalizatora z pulsującym żółtym światłem.

W swoim piśmie do krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad radny zwrócił między innymi uwagę na to, że ostatnie potrącenia pieszych na wspomnianym odcinku ulicy Krakowskiej wzbudzają obawy i zagrożenie wśród okolicznych mieszkańców, co uzasadnia potrzebę podjęcia działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu.

– Mam nadzieję, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, której celem jest również dbałość o bezpieczeństwo uczestników ruchu, w tym pieszych, rozważy możliwość montażu sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie posesji nr 26 przy ulicy Karkowskiej w Trzebini – podsumowuje radny Wojciech Hajduk.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij