Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Tama na Zalewie Chechło nie dla rowerzystów!

Tama na Zalewie Chechło nie dla rowerzystów!

Opublikowano:

Wspólny wniosek Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów oraz Stowarzyszenia Wspólna Trzebinia o udostępnienie dla rowerzystów korony wału piętrzącego wody Zalewu Chechło w Trzebini spotkał się z negatywną odpowiedzią ze strony administratora akwenu.


Przypomnijmy, że wspólne pismo w tej sprawie szefowie obu stowarzyszeń – Piotr Mankiewicz oraz Tadeusz Adamczak wystosowali do Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie pod koniec ubiegłego roku. Społecznicy wnioskowali między innymi o zniesienie zakazu poruszania się rowerami po koronie wału ziemnego piętrzącego wody zalewu oraz zasugerowali ewentualne wyłożenie płytkami chodnikowymi istniejącej na tym wale od wielu lat ścieżki.

Poniżej przytaczamy obszerny fragment odpowiedzi na wspomniane pismo.

– RPWiK spółka z o. o. Chrzanów nie widzi możliwości i potrzeby wykonania ścieżki rowerowej na koronie zapory Chechło. Prawo wodne dopuszcza budowę ścieżek rowerowych na wałach rzecznych, a korona zapory Chechło nie jest wałem rzecznym i wymaga szczególnej ochrony. Jazda rowerami po koronie zapory może stwarzać niebezpieczeństwo dla rowerzystów. RPWiK nie może ponosić odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób poruszających się po koronie zapory… – czytamy w odpowiedzi udzielonej przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie, które administruje Zalewem Chechło w Trzebini.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij