Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zatrzymano sprawcę kradzieży rozbójniczej

Zatrzymano sprawcę kradzieży rozbójniczej

Opublikowano:

Mieszkaniec Płazy w centrum Bolęcina stracił telefon komórkowy w wyniku kradzieży rozbójniczej. Sprawca tego czynu został już zatrzymany przez Policję.

O zaistniałym zdarzeniu mieszkaniec Płazy poinformował Policję 7 lipca 2017 roku. Powiadomił on stróżów prawa, że przy ulicy Handlowej w Bolęcinie znany mu z widzenia mężczyzna dokonał kradzieży jego telefonu komórkowego o wartości 700 złotych, a jednocześnie, by utrzymać się w posiadaniu skradzionej rzeczy, zagroził mu użyciem noża i oddalił się z miejsca zdarzenia.

– W wyniku podjętych przez Policję czynności sprawca kradzieży, którym okazał się mieszkaniec Bolęcina, został zatrzymany. Zabezpieczono u niego nóż, a następnie ustalono personalia pasera, który przejął skradziony telefon. Paserem okazał się inny mieszkaniec tej samej miejscowości. Telefon został odzyskany, a pasera również zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie – informuje Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

– Sprawcy kradzieży telefonu komórkowego przedstawiono zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Natomiast drugi zatrzymany mężczyzna odpowie za paserstwo, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu – dodaje Katarzyna Dąbkowska.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij