Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Podmyte pobocze ulicy Ostra Góra w Psarach

Podmyte pobocze ulicy Ostra Góra w Psarach

Opublikowano:

Ulewne wiosenne i letnie deszcze sprawiły, że w kilku miejscach pobocze ulicy Ostra Góra w Psarach zostało mocno podmyte przez spływające przydrożnym rowem wody opadowe.

Płynąca z dużą siłą woda poczyniła szkody na około pięćdziesięciometrowym odcinku ulicy Ostra Góra w jej górnym odcinku. W jednych miejscach uszkodziła konstrukcję rowu odwadniającego usytuowanego przy poboczu, a w innych miejscach podmyła umocnione betonem pobocze, tworząc w nim pustki. Jedna z nich jest na tyle rozległa, że mógłby się w niej ukryć dorosły mężczyzna.

Sprawą zainteresował się Tomasz Piszczek, radny z Psar.

– Gdyby na wybetonowane, ale podmyte przez wodę pobocze wjechał ciężki samochód, to nie jest wykluczone, że może się ono załamać i może dojść do nieszczęścia. Z uwagi na zbliżającą się jesień i zimę sytuacja w tym miejscu będzie się zapewne pogarszać z miesiąca na miesiąc, dlatego ważne jest, by pobocze naprawić jak najszybciej – mówi Tomasz Piszczek.

W tej sprawie radny skierował już pisma interwencyjne do burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka oraz dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie – Grzegorza Żuradzkiego, który administruje ulicą Ostra Góra w Psarach.

Pozostaje mieć nadzieję, że interwencja radnego przyniesie w miarę szybki i pozytywny skutek.

– Idealnym rozwiązaniem byłoby naprawienie uszkodzonego fragmentu pobocza i jednoczesne wykonanie drugiego etapu pobocza utwardzonego dla pieszych na około 300 metrowym odcinku krętej drogi w stronę Ostrej Góry. To przyczyniłoby się również do poprawy bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców, którzy przemieszczają wzdłuż tego niebezpiecznego odcinka drogi – sugeruje Tomasz Piszczek.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij