Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Trzeba skosić te trawy

Trzeba skosić te trawy

Opublikowano:

Tomasz Szyguła – przewodniczący Rady Osiedla Siersza wnioskuje o wykoszenie wysokich traw, które porastają dawne górne boiska piłkarskie na stadionie w Sierszy i mogą stwarzać zagrożenie pożarowe.

Przewodniczący Rady Osiedla Siersza skierował w tej sprawie w ostatnich dniach pismo do Urzędu Miasta w Trzebini. Prosi w nim o podjęcie interwencji w sprawie wykoszenia dawnych boisk piłkarskich u właściciela terenu – tj. w Spółce Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu.

– Teren ten porośnięty jest wysoką wysychającą trawą, która stwarza zagrożenie pożarowe dla pobliskich budynków mieszkalnych – argumentuje Tomasz Szyguła, przewodniczący Rady Osiedla Siersza.

Gęste trawy i chwasty porastające dawne boiska na stadionie KS Górnik Siersza sięgają miejscami ponad pół metra, a nikłe opady deszczu w czerwcu i pierwszej połowie lipca sprawiły, że zaczęły one szybko wysychać.

(RS)

Na zdjęciu trawy i chwasty porastające dawne górne boiska piłkarskie na stadionie KS Górnik Siersza – stan z 2 sierpnia 2019 roku.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij