Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dekomunizacja nazw postępuje

Dekomunizacja nazw postępuje

Opublikowano:

Podczas ostatniej sesji Rada Miasta Trzebini podjęła uchwały o zmianie nazwy Osiedla ZWM oraz nazw ulic: Nowotki, Generała Zawadzkiego i 24 Stycznia.

Zgodnie z przyjętymi uchwałami Osiedle ZWM będzie się nazywać Osiedlem Widokowym. Przebiegająca przez Osiedle Centrum i Górkę ulica Nowotki zostanie nazwana ulicą Spokojną. Z kolei położona na terenie Trzebionki i Górki ulica 24 Stycznia zmieni nazwę na Styczniową, a biegnąca przez Krze, Osiedle Centrum i Górkę ulica Generała Zawadzkiego zostanie przemianowana na ulicę Dworską.

Nowe nazwy zostały ustalone podczas przeprowadzonych wcześniej w poszczególnych osiedlach konsultacji społecznych.

Konieczność przyjęcia nowych nazw dla Osiedla ZWM i wspomnianych wcześniej ulic wyniknęła z wejścia w życie w ubiegłym roku Ustawy o zakazie o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Nowe nazwy będą obowiązywały po upływie czternastu dni od daty opublikowania uchwał Rady Miasta Trzebini o zmianie nazw w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Istotnym jest to, że mieszkańcy po wejściu w życie nowych nazw nie muszą wymieniać dotychczasowych dokumentów – dowodów osobistych, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych pojazdów itp. Będą one akceptowane do czasu aż upłynie termin ich ważności.

(RS)

Na zdjęciu Zespół Szkół na trzebińskim Osiedlu ZWM, które niebawem zmieni nazwę na Osiedle Widokowe.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij