Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dotacje dla OSP z Lgoty, Trzebini, Płok i Młoszowej

Dotacje dla OSP z Lgoty, Trzebini, Płok i Młoszowej

Opublikowano:

Władze Gminy Trzebinia zdecydowały o udzieleniu dotacji celowych dla czterech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Trzebinia.

Decyzja o dofinansowaniu została podjęta na wniosek burmistrza Trzebini podczas sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 29 czerwca 2018 roku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lgocie otrzyma z budżetu gminy 22.800 złotych na remont garażu, który jest niezbędny dla prawidłowego przechowywania sprzętu przeciwpożarowego i samochodów.

Z kolei pozostałe jednostki otrzymają wsparcie na zakup wyposażenia i sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebini – 3.200 złotych, Ochotnicza Straż Pożarna w Płokach – 2.000 złotych, a Ochotnicza Straż Pożarna w Młoszowej – 1.000 złotych.

Trzeba dodać, że na realizację wspomnianych zadań wszystkim wymienionym jednostkom strażackim przyznano główne dotacje w ramach rządowego „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lgocie otrzyma rządowe wsparcie w kwocie 40.000 złotych. Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebini przyznano 5.800 złotych, Ochotniczej Straży Pożarnej w Młoszowej – 6.000 złotych, a Ochotniczej Straży Pożarnej w Płokach – 3.200 złotych.

Połączone dofinansowanie rządowe oraz z budżetu gminy pozwoli druhom ze wspomnianych jednostkek Ochotniczych Straży Pożarnych zrealizować podjęte zamierzenia.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij