Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Na sprzęt i umundurowanie dla strażaków

Na sprzęt i umundurowanie dla strażaków

Opublikowano:

Rada Miasta Trzebini podjęła uchwałę o udzieleniu dotacji celowej na zakup umundurowania oraz sprzętu pożarniczego dla trzech trzebińskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Łączna kwota dotacji to 2.505 złotych. Z tego Ochotnicza Straż Pożarna w Psarach otrzyma 253 złote. Ochotnicza Straż Pożarna w Dulowej  – 1.265 złotych, a Ochotnicza Straż Pożarna w Lgocie  – 987 złotych.

– Wymienione jednostki pozyskały środki zewnętrzne na zakup umundurowania oraz sprzętu pożarniczego z Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jednocześnie zwróciły się do gminy z prośbą o udzielenie dotacji w celu uzupełnia brakujących kwot potrzebnych do realizacji wspomnianych zakupów – poinformował podczas sesji Krzysztof Świątek, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta w Trzebini.

– Realizacja zakupów pozwoli tym jednostkom  na uzupełnienie brakującego umundurowania i sprzętu, który jest niezbędny do prawidłowego wyposażenia strażaków biorących udział w akcjach ratowniczych  – dodał Krzysztof Świątek.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij