Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Ponad pół miliona na konserwację oświetlenia

Ponad pół miliona na konserwację oświetlenia

Opublikowano:

Przeszło 534 tysiące złotych Gmina Trzebinia wyda w 2019 roku na konserwację oświetlenia ulicznego na terenie miasta oraz w trzebińskich sołectwach.

Realizację wspomnianego zadania władze gminy zleciły spółce Tauron Dystrybucja Serwis S.A. z siedzibą we Wrocławiu, która jest na terenie naszej gminy właścicielem urządzeń służących do zapewnienia oświetlenia ulicznego.

W ramach usługi do zadań wykonawcy należy między innymi: wymiana niesprawnych źródeł światła, okresowe oględziny i przeglądy infrastruktury oświetlenia ulicznego, lokalizacja i naprawa napowietrznych i kablowych linii oświetleniowych, utrzymanie sprawności technicznej opraw oświetleniowych, regulacja zegarów astronomicznych, dobudowa opraw oświetleniowych w miejscach ustalonych z gminą, likwidacja oraz zabezpieczenie słupów i urządzeń oświetleniowych uszkodzonych w wyniku kolizji, zabezpieczenie i wymiana urządzeń zagrażających bezpieczeństwu osób postronnych, całodobowe przyjmowanie zgłoszeń o usterkach oświetlenia na telefon dyżurny, informowanie gminy o konieczności wycinki gałęzi będących w kolizji z oprawami oświetlenia drogowego, odnawianie i uzupełnianie brakujących napisów na słupach, latarniach i szafkach sterowniczo-zabezpieczających.

(RS)

Na zdjęciu nowoczesne oświetlenie typu LED na Alei Niepodległości w Tychach. Fot.: Robert Siwek © 2018.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij