Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Pora wnioskować o ekologiczne dotacje

Pora wnioskować o ekologiczne dotacje

Opublikowano:

Do 28 lutego 2017 roku w Urzędzie Miasta w Trzebini można składać wnioski o dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania do Programu PONE realizowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W ramach programu możliwe będzie uzyskanie dotacji na wymianę nieekologicznych kotłów i palenisk zasilanych paliwami stałymi na nowoczesne i proekologiczne urządzenia grzewcze w budynkach mieszkalnych na terenie całej Gminy Trzebinia.

Dotacja będzie udzielana na częściowe pokrycie kosztów zmiany ogrzewania i będzie wynosić do 50 procent kosztów kwalifikowanych (według wskaźników WFOŚiGW w Krakowie). Wkład własny gminy będzie wynosił 10 procent kosztów kwalifikowanych.

O dotacje mogą wnioskować zarówno osoby fizyczne jak i wspólnoty mieszkaniowe legitymujące się tytułem prawnym do użytkowanego budynku mieszkalnego na terenie Gminy Trzebinia, w którym funkcjonuje stary i nieekologiczny kocioł na paliwa stałe.

Współfinansowanie dotyczy realizacji działań obejmujących: demontaż kotłowni i palenisk opalanych paliwem stałym o niskiej sprawności energetycznej; montaż nowej kotłowni na gaz wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u.; montaż nowej kotłowni na olej wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u.; montaż nowej kotłowni na olej wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u., montaż nowej kotłowni na węgiel lub biomasę wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u.; podłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u. oraz montaż pieca zasilanego prądem elektrycznym wraz z podłączeniem do sieci energetycznej oraz wewnętrznej linii zasilania. Należy przy tym pamiętać, że kotły gazowe, olejowe, węglowe lub na biomasę powinny spełniać wymagania „ekoprojektu” zgodnie z Dyrektywą 2009/125/EC.

W marcu br. planowana jest weryfikacja złożonych wniosków i aplikacja o środki finansowe do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. I co niezwykle ważne nabór wniosków dotyczy inwestycji planowanych do realizacji w roku 2017, dlatego składający wniosek winien być gotów oraz posiadać niezbędne pozwolenia i środki finansowe na realizację zadania w bieżącym roku.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini (ul. Piłsudskiego 14, pok. 27, tel. 32 71-11-027).

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij