Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Ulicą Armii Krajowej dojedziemy do SSE

Ulicą Armii Krajowej dojedziemy do SSE

Opublikowano:

Rada Miasta Trzebini nadała nazwę Armii Krajowej dotychczas nie nazwanej ulicy prowadzącej do południowej części oddanej do użytku w 2014 roku strefy aktywności gospodarczej – specjalnej strefy ekonomicznej na trzebińskim Salwatorze.


Wybudowana przez poprzednie władze samorządowe w pobliżu węzła autostradowego strefa aktywności gospodarczej, która została włączona do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, okazała się pod względem gospodarczym prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Kilka firm buduje tutaj nowe zakłady pracy, a na sprzedaży ziemi dla inwestorów Gmina Trzebinia zarobiła już tyle, że nakłady inwestycyjne zwróciły się trzebińskiemu samorządowi z nawiązką.

– Niektóre podmioty gospodarcze kończą już realizację swoich inwestycji i będzie konieczne ustalenie numerów porządkowych dla nowych budynków – poinformował na październikowej sesji Rady Miasta Trzebini Paweł Korbiel, naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Trzebini.

By było to możliwe koniecznym stało się nadanie nazwy dotychczas nie nazwanej ulicy prowadzącej do południowej części strefy aktywności gospodarczej przy węźle autostrady A-4 na trzebińskim Salwatorze.

Miesiąc wcześniej uchwałę o nadaniu wspomnianej ulicy nazwy Armii Krajowej podjęli mieszkańcy Osiedla Salwator.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij