Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Kolarzy zatrzymała lokomotywa

Kolarzy zatrzymała lokomotywa

Opublikowano:

Kamil Zieliński z grupy kolarskiej DOMiN Sport został zwycięzcą pierwszego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego z Alwerni do Trzebini.

Liczący 134 km pierwszy etap wyścigu został przeprowadzony w piątek 9 czerwca 2017 roku. Kolarze po godzinie 12 wystartowali z Rynku w Alwerni, zrobili dwie pętle po pagórkowatych szosach wokół Alwerni, by następnie przez Bolęcin i Piłę Kościelecką pomknąć w kierunku centrum Trzebini, gdzie tuż przy Rynku, na ulicy Ochronkowej usytuowana została meta pierwszego etapu wyścigu.

Jako pierwszy linię mety w Trzebini pokonał Kamil Zieliński z grupy kolarskiej DOMiN Sport. Na miejscu drugim zameldował się Gasper Katrasnik reprezentujący ekipę Adria Mobil ze Słowenii, a na miejscu trzecim uplasował się Paweł Franczak z grupy kolarskiej Team Hurom.

Podczas przejazdu kolarzy przez Trzebinię doszło do niecodziennej sytuacji na przejeździe kolejowym przy ulicy Słowackiego. Gdy większa część cyklistów pokonała przejazd, dróżniczka opuściła na nim szlabany. W efekcie pozostali kolarze musieli na przejeździe czekać blisko dziesięć minut na przejazd lokomotywy, a następnie pociągu towarowego, by móc kontynuować sportową rywalizację.

Do udziału w 55 jubileuszowym Małopolskim Wyścigu Górskim zgłosiło się aż 26 ekip kolarskich, w tym 14 zagranicznych – między innymi z Niemiec, Czech, Litwy, Łotwy, Słowenii, Szwajcarii, Białorusi, Ukrainy, Norwegii i Boliwii.

Robert Siwek

Na zdjęciu kolarze pierwszego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego oczekujący na podniesienie szlabanów na przejeździe kolejowym przy ulicy Słowackiego w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij