Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Na Salwatorze cieszą się z wyremontowanej drogi

Na Salwatorze cieszą się z wyremontowanej drogi

Opublikowano:

Blisko 310 tysięcy złotych kosztowała gruntowna przebudowa ponad 270 metrowego odcinka ulicy Waryńskiego na Osiedlu Salwator.


Obok poszerzenia drogi, wykonania solidnej podbudowy i położenia nowej nakładki asfaltowej zakres prac objął między innymi: wykonanie drenażu, ułożenie jednostronnego krawężnika, przełożenie linii teletechnicznej, utwardzenie poboczy i wykonanie zjazdów do posesji.

– Przed przebudową droga była wąska, a jej nawierzchnia była już mocno spękana i dziurawa. Nie było również poboczy, co sprawiało, że poruszający się po niej piesi nie mogli czuć się bezpiecznie – mówi Paweł Jasic, przewodniczący Rady Osiedla Salwator i zarazem radny Rady Miasta Trzebini.

– Teraz przebudowany odcinek drogi zmienił się nie do poznania. Szersza jezdnia sprawia, że samochody mogą się bez problemu wymijać, a piesi mają możliwość zejścia przed nadjeżdżającym samochodem na utwardzone pobocze. Okoliczni mieszkańcy są naprawdę zadowoleni – podsumowuje Paweł Jasic.

Realizacją prac budowlanych na zlecenie Gminy Trzebinia zajmowała się wyłoniona w postępowaniu przetargowym spółka Skanska z Warszawy.

W 2017 roku planowane jest wykonanie II etapu przebudowy ulicy Waryńskiego na około 100 metrowym odcinku od mostku na potoku Pstróżnik do granicy z Gminą Chrzanów.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij